Próba nielegalnej adopcji we wrocławskim szpitalu? Kobieta próbowała odebrać obcego noworodka

Na przesłuchanie trafiła kobieta, która w szpitalu przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu chciała odebrać obcego noworodka. 18-letnia matka małego Alanka i prawdopodobny ojciec zostali zatrzymani, celem, celem wyjaśnienia, czy była to próba nielegalnej adopcji. Ze względu na śledztwo szczegółów jeszcze nie podano.

Nagi noworodek znaleziony w Ostrowie Wielkopolskim. Policja szuka matki

Przechodnie zauważyli nagiego noworodka leżącego przed wejściem na jedną z prywatnych posesji w Ostrowie Wielkopolskim. Do zdarzenia doszło ok...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Kobieta przekonywała personel szpitala, że kilka dni wcześniej urodziła w placówce. Miała przybyć, by odebrać dziecko. Lekarze nie dali się jednak oszukać.

– W tym przypadku mama zdecydowała, że wyjdzie w bardzo krótkim czasie po cesarskim cięciu. Osoba, która wróciła z dokumentami tożsamości właściwymi dla matki dziecka, nie była tą właściwą, choć papiery wydawały nam się wiarygodne. Zawsze dokładnie sprawdzamy, czy osoba, która rejestruje się do szpitala i przychodzi po dziecko, jest tą odpowiednią – powiedziała w rozmowie z TVP Info prof. Lidia Hirnle, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu.

– Otaczamy nasze pacjentki bardzo troskliwą opieką, mamy z nimi świetny kontakt, stąd wielka czujność. Cały zespół bardzo szybko zareagował. Wezwaliśmy policję. O szczegółach nie chcielibyśmy informować dopóki nie zakończy się śledztwo – dodała.

Dziecko zostało pod opieką lekarzy

Jak podkreśliła prof. Hirnle, chłopiec jest pod opieką lekarzy. Czuje się dobrze. Jest jeszcze w inkubatorze, ale nie był wcześniakiem. Wkrótce trafi do łóżka.

– Cała sytuacja wydaje się mocno podejrzana. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Na pewno wiemy, że kobieta, która zgłosiła się po chłopca, nie jest jego matką. Policjanci dotarli do 18-latki, która urodziła dziecko, również została zatrzymana – relacjonował w rozmowie z TVP Info asp. sztab. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu.

O j przyszłości chłopca zdecyduje sąd rodzinny. Za nielegalną adopcję przewidywana jest kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

teraz odtwarzane
Kobieta próbowała odebrać obcego noworodka ze szpitala we Wrocławiu

źródło:
Zobacz więcej