„Jesteśmy umówieni na współpracę z PSL”. Grupiński nie wyklucza też sojuszu z SLD

– Mam nadzieję, że wspólnie nie pozwolimy dojść PiS do władzy – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info Rafał Grupiński. Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej dodał, że PO wraz z PSL-em są „umówieni na współpracę” po jesiennych wyborach. Nie wykluczył również potencjalnej współpracy z lewicą. Zaznaczył przy tym, że obecnie nie prowadzone są żadne rozmowy w tej sprawie. – Nie umawiamy się z lewicą, bo nie wiemy czy i w jakim kształcie ona ostatecznie powstanie – powiedział Grupiński.

„Wiarygodna lewica musi odrzucić SLD”

– SLD to jest partia tajnych więzień CIA i wojny w Iraku. To jest partia, która konsekwentnie stała po stronie Kulczyków i Kowalskich – przekonywał...

zobacz więcej

– Proszę zwrócić uwagę, jak wiele koalicji się rozpadało. Jak wiele mniejszych partii wychodziło z koalicji, jak powstawały mniejszościowe rządy. Myśmy działali w sposób racjonalny, dobry i korzystny dla Polski. Nie kłóciliśmy się wewnętrznie. To są wartości, które trzeba docenić – powiedział w programie „Gość poranka” Rafał Grupiński. Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej odniósł się tym samym do perspektywy koalicji z PSL, jeżeli PO wygra wybory na jesieni. – Jesteśmy umówieni na współpracę z PSL – powiedział. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby walczyć o zwycięstwo – dodał.

Poseł nie wykluczył też współpracy z SLD, jednak, jak zaznaczył, nie są prowadzone żadne rozmowy z lewicą, gdyż „nie wiemy czy i w jakim kształcie ona ostatecznie powstanie”. Mimo otwarcia na współpracę z innymi partiami, Platforma Obywatelska po wyborach może nie mieć z kim koalicji zawrzeć . – Może się okazać, że tylko dwie partie będą w Sejmie, czyli PiS i PO – podsumował Grupiński.

źródło:
Zobacz więcej