RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsze zdjęcia z planu „Nigdy już nie powrócę”. Borys Szyc gra Tadeusza Kantora

Borys Szyc aby zagrać Tadeusza Kantora schudł kilkanaście kilogramów (fot. Twitter.com/borys.szyc)
Borys Szyc aby zagrać Tadeusza Kantora schudł kilkanaście kilogramów (fot. Twitter.com/borys.szyc)

Aktor Borys Szyc kilka dni temu rozpoczął zdjęcia do filmu „Nigdy już nie powrócę” Jana Hryniaka. Wciela się w nim w postać Tadeusza Kantora. Na Instagramie aktora pojawiło się właśnie zdjęcie z planu. Fani Szyca są zachwyceni jego kreacją.

„Fenomenalne jest to zdjęcie! Widzę Kantora”, „Kantor jak ulał”, „Świetnie się prezentujesz Borys” to tylko niektóre komentarze jakie pojawiły się pod wrzuconym przez Borysa Szyca zdjęciem na Instagramie. Przedstawia ono aktora ucharakteryzowanego na Tadeusza Kantora. Jednym z hasztagów jakie Szyc dopisał do zdjęcia jest „#dreamscometrue” (marzenia się spełniają – przyp. red.).

Borys Szyc jako Tadeusz Kantor. Początek zdjęć do filmu o słynnym reżyserze

Borys Szyc gra legendarnego reżysera Tadeusza Kantora, twórcę teatru Cricot 2, uważanego za jedną z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej....

zobacz więcej

By zagrać schudł kilkanaście kilogramów

Zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem „Nigdy już nie powrócę” rozpoczęły się 24 lipca. Szyc gra legendarnego reżysera Tadeusza Kantora, twórcę teatru Cricot 2, uważanego za jedną z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. Reżyserem i współautorem scenariusza jest Jan Hryniak, laureat Złotego Orła za serial „Czas honoru. Powstanie” i autor sensacyjnego „Tricku”.

#kantor #cracow #dreamscometrue #fingerscrossed #storycontinues #kantoriscoming!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @borys.szycW filmie wystąpią także m.in. Patrycja Puślednik, Agnieszka Podsiadlik i Jan Frycz. By zagrać Kantora, Borys Szyc schudł kilkanaście kilogramów. Tytuł filmu jest taki sam jak tytuł jednego ze spektakli Kantora. Było to pierwsze przedstawienie, w którym artysta pojawił się także w roli aktora. Kantor mówił o nim, że to „najbardziej intymny spektakl w naszej cywilizacji”. Zdjęcia do filmu będą kręcone w Krakowie, Tarnowie, Paryżu, Florencji i Nowym Jorku. Premiera ma się odbyć w kwietniu 2016 roku.

źródło:
Zobacz więcej