RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Odkryła zdjęcia z pierwszego koncertu Nirvany. „Nie wiedziałam, że to takie ważne”

Unikalne zdjęcia Nirvany pochodzą z 1987 roku (fot. Twitter/mjpoukkula)
Unikalne zdjęcia Nirvany pochodzą z 1987 roku (fot. Twitter/mjpoukkula)

Grzebiąc w szpargałach ojca 19-letnia Maggie Poukkula odkryła niezwykłą pamiątkę – nieznane zdjęcia z pierwszego w historii koncertu Nirvany. Wiedziała, że jej tata kolegował się z Kurtem Cobainem. Nie przypuszczała jednak, że ma w zanadrzu tak cenne przedmioty.

„Nigdy nie lubiłam Nirvany, wolałam Oasis”. Szczere wyznanie córki Kurta Cobaina

Frances Bean Cobain, ma dziś 22 lata i jest jedyną córką lidera Nirvany Kurta Cobaina. Właśnie udzieliła szczerego wywiadu magazynowi „Rolling...

zobacz więcej

Zdjęcia pochodzą z marca 1987 roku. Wykonano je w domu Tony’ego Poukkuli w Raymond w stanie Waszyngton. Poukkula zaprosił wówczas znajomych na imprezę. Wśród nich był między innymi jego kolega ze szkoły Kurt Cobain. Podczas balowania młodzieńcy wspólnie wykonywali utwory zespołu Led Zeppelin oraz piosenkę „The Sound Of Silence” duetu Simon & Garfunkel.

Jeszcze bez Grohla

W trakcie prywatki Cobain wykonał również kilka utworów ze swoimi kolegami z nowego zespołu Nirvana, basistą Kristem Novoselikiem i perkusistą Aaronem Burckhardem, którego później zastąpił Dave Grohl.

Przeglądając rzeczy ojca Maggie nabrała podejrzeń, że nieostre fotografie mogą przedstawiać jeden z pierwszych koncertów Nirvany. Z trudem bowiem można rozpoznać bardzo młodego Cobaina. Okazało się, że ledwie miesiąc wcześniej ukończył 20 lat.

Sensacja w sieci

Tony Poukkula potwierdził, że był to pierwszy w historii koncert słynnej grupy. – Myślałam, że to po prostu fajne zdjęcia przedstawiające mojego tatę i Kurta grających razem. Nie przypuszczałam, że to tak ważne świadectwo historyczne – stwierdziła 19-latka, która opublikowała zdjęcia na Twitterze, czym wywołała sensację w sieci.


Nirvana to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Zdobył ogromną popularność na początku lat 90. Cobain jej nie udźwignął. W 1994 roku popełnił samobójstwo w wieku zaledwie 27 lat.


20 lat bez Kurta Cobaina; odsłonią pomnik lidera Nirvany

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej