Warszawski „Pekin” świętuje sześćdziesiątkę! Będzie specjalny toast, pokaz laserowy i potańcówka z Wodeckim

Pałac Kultury ma już 60 lat (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Pałac Kultury i Nauki góruje nad Warszawą już od 60 lat. Z okazji jubileuszu jego władze przygotowały dla mieszkańców szereg atrakcji. W środę będzie można wznieść urodzinowy toast za „Pekin”. Na warszawiaków czekać będą szlagiery sprzed lat, a w kolejnych dniach także m.in. pokaz laserów, fajerwerków świateł, wspólne granie w „Tetrisa” na fasadzie gmachu i potańcówka z przebojami Zbigniewa Wodeckiego. Obchody potrwają do soboty.

Przyciągał władze i samobójców. Pałac Kultury kończy 60 lat

Wyżej! Wyżej! – krzyczeli urzędnicy podczas wyznaczania wysokości Pałacu Kultury kiedy nad przyszłym placem Defilad latał samolot. Pałac Kultury...

zobacz więcej

Cytując Jerzego Owsiaka, który co roku w styczniu odpala pod PKiN swoje „światełko do nieba”, będzie się teraz działo! Już w środę wieczorem warszawiacy będą mogli obejrzeć stare kroniki filmowe o najwyższym budynku w Polsce. Skomentuje je równolatek pałacu, publicysta Michał Ogórek. Potem władze PKiN zapraszają wszystkich na specjalny toast „za Pałac Kultury, Warszawę i warszawiaków”. Na koniec uczestnicy będą mogli wysłuchać Bartka Mindewicza i koncertu „Stare Piosenki Nocą”.

Tetris na pałacu

W czwartek wieczorem Pałac Kultury zaprasza na specjalną grę w „Tetrisa”. Każdy, za pomocą specjalnej aplikacji, będzie mógł sterować elementami kultowej gry, a ekranem będzie... fasada pałacu. Zabawa ma trwać całą noc, a o brzuchy graczy zadbają kucharze ze specjalnej strefy foodtracków.

Najbardziej spektakularny pokaz zaplanowano na piątkowy wieczór. O godz. 22.00 zacznie się gra świateł, laserów i fajerwerków. Każdy może przesłać swoje życzenia dla Pałacu Kultury w postaci specjalnej animacji.

Aukcja foteli

Sobota to z kolei aukcja siedzisk z Sali Kongresowej oraz koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem Mitch & Mitch Orchestra and Choir, po którym plac przed pałacem zmieni się w parkiet, a Marcinem Masecki i jego JAZZBANDBIGBAND zapraszają na potańcówkę.

ŚRODA
20.00 Sala Marmurowa: wernisaż wystawy zdjęć Jacka Foty „PKiN”
20.30 Premiera jubileuszowego odcinka „Pożaru w Burdelu” w Teatrze Studio
21.00 „Zakręcona historia Pałacu”, czyli przegląd kronik filmowych z komentarzem Michała Ogórka
22.30 Toast Urodzinowy za Pałac, Warszawę i warszawiaków przed wejściem głównym

CZWARTEK
22.00 Całonocna zabawa z grą „Tetris” na fasadzie Pałacu Kultury i strefa FoodTrucków pod pałacem.

PIĄTEK
22.00 Niezwykły pokaz „Światło i Dźwięk” na fasadzie Pałacu Kultury.
23.00 Finał zmagań gry Tetris.

SOBOTA
14.00 Wielka Charytatywna Aukcja Foteli z Sali Kongresowej w Sali Starzyńskiego IV piętro.
21.00 Koncert „Tańczymy i śpiewamy”: Zbigniew Wodecki z Mitch & Mitch Orchestra and Choir
23.00 Dancing pod wodzą Marcina Maseckiego i JAZZBANDBIGBAND. Marcin Masecki i JAZZBANDBIGBAND.

źródło:
Zobacz więcej