RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„To nie jest żadne zjednoczenie lewicy, ale połączenie dwóch upadających partii. Szalupa ratunkowa przed wyborami”

– To jest sukces młodych działaczy w SLD, ale także sukces Palikota, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu zgody (na koalicję – red.) Leszka Millera nie było – powiedział TVP Info Kazimierz Kik. Politolog komentował decyzję SLD i Twojego Ruchu o wspólnym starcie w wyborach. Podkreślił jednak, że „to nie jest żadne zjednoczenie lewicy, ale połączenie dwóch upadających partii”. – Traktujmy to raczej jako szalupę ratunkową przed wyborami parlamentarnymi – dodał Kik.

„Idziemy razem!”. Władze SLD i Twojego Ruchu chcą wyborczej koalicji

Rada Krajowa SLD zdecydowała w sobotę, że Sojusz w nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartuje w koalicji.

zobacz więcej

Rada Krajowa SLD zdecydowała w sobotę, że Sojusz w nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartuje w koalicji, m.in. z Twoim Ruchem. Władze SLD włączyły zielone światło dla porozumienia na lewicy.

– Zamiast budowania fundamentów ideowych, systemu wartości lewicowych mamy medialne forsowanie twarzy. Krótko mówiąc jest to próba medialnego odbudowania lewicy w oparciu o twarze, które się jeszcze nie ograły – komentował w TVP Info prof. Kik.

Lewica zawsze wypływa z bazy społecznej, a ta lewica wypływa z parlamentu

„Umowa o pracę stała się przywilejem dla nielicznych”. Partia Razem rozpoczęła kampanię

Obrona praw pracowników, walka z umowami śmieciowymi i o sprawiedliwy system podatkowy – to główne hasła partii Razem, która w sobotę rozpoczęła...

zobacz więcej

Dodał, że w jego przekonaniu „taka lewica nie absolutnie nic do zaproponowania”. – Ta lewica nie wypływa z potrzeb elektoratu socjalnego, ale z potrzeb polityków, którzy taką tzw. lewice tworzą. To jest ich największą słabością. Lewica zawsze wypływa z bazy społecznej, a ta lewica wypływa z parlamentu – podsumował Kik.

źródło:
Zobacz więcej