Policja wypowiedziała wojnę dopalaczom. Funkcjonariusze weszli do sklepów w całej Polsce

Ruszyła gigantyczna akcja policji wymierzona w dopalacze. Jak podaje RMF FM, funkcjonariusze rozpoczęli przeszukania sklepów z tymi środkami w całej Polsce.

Zażył dopalacze i półnagi stracił przytomność na ulicy

Dwóch 21-latków w ciężkim stanie trafiło do stołecznego szpitala po zatruciu dopalaczami. Pierwszego mężczyznę znaleziono nieprzytomnego na ulicy....

zobacz więcej

W akcji bierze udział kilkudziesięciu policjantów. Oprócz funkcjonariuszy policji do sklepów z dopalaczami wchodzą także przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Inspekcji Handlowej. RMF podaje, że tylko w województwie warmińsko-mazurskim policjanci jednocześnie weszli do sklepów w Olsztynie, Elblągu, Iławie, Ostródzie i Ełku.

Uderzenie w dilerów z Małopolski

Wcześniej TVP Info informowało, że w czwartek rano policja przeprowadziła akcję wymierzoną w dystrybutorów dopalaczy w Krakowie i okolicach. W Krakowie policjanci weszli do salonu gier w centrum miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, w lokalu „spod lady” handlowano dopalaczami. W jednym z pomieszczeń znaleźli skrytkę, w której trzymane były zabronione prawem produkty.

„Sztywny Misza” i „Mocarz” w Małopolsce. Policjanci uderzyli w handlarzy dopalaczami, 6 osób zatrzymanych

zobacz więcej

Kolejne dwie osoby zatrzymano w Wadowicach. Policjanci prowadzili śledztwo w sprawie handlu narkotykami i dopalaczami. Udało się zatrzymać 45-letnią kobietę i 42-letniego mężczyznę, którzy mieli być hurtownikami. Trafili do aresztu i postawiono im zarzuty.

„Mocarz” i „Sztywny Misza” na celowniku policji

Z kolei w Miechowie policjanci rozpracowali grupę dilerów dystrybuujących dopalacze w okolicach Małopolski Zachodniej. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 32 lat. Podczas przeszukań prowadzonych w ich miejscach zamieszkania funkcjonariusze zarekwirowali dopalacze pod różnymi postaciami, w tym m.in. „Mocarza” i „Sztywnego Miszę” oraz susz roślinny, prawdopodobnie marihuanę.

źródło:
Zobacz więcej