RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jest 6 mln zł dla Kajtka! Mały motylek pofrunie na leczenie do USA

Zaledwie 6 dni – tylko tyle czasu zajęło widzom zebranie kwoty potrzebnej na leczenie dwuletniego Kajtka ze Śremu w woj. wielkopolskim. Chłopiec cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dzięki 6 mln zł, Kajtek pojedzie na specjalistyczne leczenie do USA. – To jest szansa na nowe życie i koniec cierpienia jego i mojego – powiedziała na antenie TVP Info mama Kajtka.

„Plaster spadł z palca chłopca razem ze skórą”. Kajtek cierpi i czeka na pomoc

zobacz więcej

Pieniądze były zbierane poprzez konto na portalu siepomaga.pl pod adresem: www.siepomaga.pl/kajtek. Na tak ogromną kwotę złożyło się ponad 80 tysięcy darczyńców. TVP Info na bieżąco relacjonowała to, w jak szybkim tempie rosła zbierana kwota. Liczny odzew, z jakim spotkała się akcja niesienia pomocy choremu chłopcu, przerosła wszelkie oczekiwania. Środki finansowe na jego leczenie zbierała też Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie w klinice w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych.

Pomóż małemu Kajtkowi! Na koncie jest już prawie 6 mln, brakuje naprawdę niewiele

Trwa zbiórka pieniędzy dla Kajtka. Maluch cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Każdy dzień jego życia to walka z bólem. Na razie na...

zobacz więcej

Ból każdego dnia

Chłopiec cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB), przez co jego życie to ciągłe cierpienie. Każdego dnia na ciele Kajtka, łącznie z gałkami ocznymi czy przełykiem, pojawiają się nowe pęcherze. Wiele ran, między innymi na nóżkach dziecka, jest tak głębokich, że nie mogą się zagoić. Jego skóra jest tak delikatna, jak skrzydła motyla, przez co pęka pod choćby niewielkim naciskiem.

Kajtek choruje od urodzenia (fot. siepomaga.pl)
Kajtek choruje od urodzenia (fot. siepomaga.pl)
teraz odtwarzane
Sześć dni – tyle czasu zajęło zebranie kwoty potrzebnej na leczenie Kajtka

Udało się! Zebrano 6 mln zł dla chorej Zuzi. Dziewczynka poleci na leczenie do USA

Historia małej Zuzi poruszyła serca Polaków. Widzowie TVP w kilka dni zebrali ponad milion złotych na leczenie dziewczynki. Siedmiolatka całe...

zobacz więcej

Przeszczep dostępny tylko w USA

Jest to najcięższa, nieuleczalna postać choroby, z którą polscy lekarze nie potrafią sobie poradzić. Jedyną dostępną u nas kuracją, z której do tej pory korzystała rodzina chłopca, były drogie plastry. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu, a jedynie działanie doraźne. Pomóc może jedynie przeszczep szpiku i komórek macierzystych, który możliwy jest za Oceanem. Teraz dzięki zbiórce pieniędzy chłopiec będzie mógł wyjechać na leczenie do USA.

To już drugie dziecko z pęcherzowym oddzielaniem się naskórka, na które prowadzona była zbiórka. Pierwsza była 7-letnia Zuzia. Wtedy na zebranie identycznej kwoty potrzebne było 55 dni. Dzięki pomocy widzów dziewczynka jesienią pojedzie na specjalistyczne leczenie do USA.

teraz odtwarzane
Kajtek poleci na leczenie do USA

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej