Michał Witkowski o skandalach i bywaniu na salonach. „To był artystyczny happening”

Michał Witkowski zaczął pojawiać się na tzw. ściankach w 2012 roku (fot.arch.PAP/Stach Leszczyński)

Pisarz Michał Witkowski, który przez ostatnie dwa lata zaskakiwał dziwnymi stylizacjami, a podczas Fashion Week w Łodzi pokazał się w kapeluszu z symbolem SS, ogłosił na swoim blogu, że wszystko, co robił, miało „przydać się do prozy”.

„A więc tak, kochani. Wszyscy, którzy podejrzewali, że zabawa z showbiznesem to jakiś artystyczny happening, który ma »przydać się do prozy«, na pewno się ucieszą z tego, że właśnie tak było. Całe dwa lata happeningu i obserwacji do powieści o showbiznesie, która wyjdzie naprawdę niebawem!” – napisał na swoim blogu Michał Witkowski.

W ten sposób pisarz postanowił ogłosić uroczyście, że bywając na imprezach i pozując na ściankach zbierał materiał do nowej książki. Powieści, w której – jak wyznaje – opisze i wyśmieje szafiarki, stylistki i gwiazdy. Wszystki będą wzorowane na prawdziwych postaciach.

Goła pupa Kim Kardashian wywołała burzę. Internauci żartują z sesji celebrytki

Kim Kardashian pojawiła się na okładce magazynu „Paper”. W bardzo odważnej sesji celebrytka pokazała wszystko, a przede wszystkim swoje krągłe,...

zobacz więcej

„Powieść o show biznesie jest już w połowie napisana”

„Będzie to wielki babiniec. Babiniec, piekło kobiet w Babilonie zwanym Warszawą (...). Tymczasem: umarł król, niech żyje król! Nie ma Miss Gizzi, to były tylko eksperymenty do prozy, ale ścianki zostają, bo jestem już uzależniony, tylko teraz wizerunek odwrotny” – można przeczytać w oświadczeniu pisarza.

Witkowski zapewnił przy tym, że jego powieść to prawdziwy wydawniczy dynamit. „To już nawet nie będzie bomba, tylko cały pałac kultury obłożony dynamitem i polany benzyną” – napisał.

Wyprzedaż stylizacji

Oświadczenie na blogu Witkowskiego poprzedziła wielka wyprzedaż na jego facebookowym koncie.Chętni mogą aktualnie kupić mnóstwo elementów stylizacji, w tym ubrania, buty a nawet torby, w których pisarz szokował przez ostatnie dwa lata. Cena większości jest niższa o połowę.

Zbrodniarz i dziewczyna

zobacz więcej

Skandal z symbolem SS

Witkowski na ściankach zaczął pojawiać się w 2012 roku. W listopadzie ubiegłego roku wystąpił w programie kulinarnym z opaską ze Znakiem Polski Walczącej na ramieniu, na jednym z pokazów mody zainscenizował własne zabójstwo i pogrzeb. Podczas happeningu uśmiercona miała zostać jego „szafiarska” wersja. Mimo tego wciąż pojawiał się na tzw. ściankach i imprezach. Skandalem skończyło się założenie na Łódzki Tydzień Mody kapelusza z symbolem SS, przez który wydawnictwo zawiesiło z nim współpracę i zainteresowała się prokuratura.

Michał Witkowski to pisarz i felietonista młodego pokolenia. Zasłynął powieściami takimi jak „Lubiewo”, „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej”, „Drwal” czy „Margot”. Witkowski był trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, którą otrzymał w 2007 r. („Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej”) i Nagrody Literackiej Nike; w 2006 roku znalazł się w finale tej nagrody za „Lubiewo”.

źródło:
Zobacz więcej