RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rozrzuciła świńskie łby w warszawskim meczecie. Policja poszukuje kobiety w ciemnych okularach

„Atak chamstwa, nietolerancji jak również akt złamania praw zwierząt” – pisze autor profilu „Islam Na Polski” na Facebooku, który poinformował o skandalicznym zachowaniu. Jak wynika z opublikowanych zdjęć, tajemnicza kobieta w czarnych okularach weszła do meczetu na warszawskiej Ochocie i rozrzuciła w środku świńskie łby. Zostawiła je również na parkingu przed świątynią. Policja analizuje zapis z monitoringu i szuka kobiety.

Aresztowano podejrzanych o zamach na meczet w Kuwejcie. W ataku zginęło 27 osób

Służby bezpieczeństwa Kuwejtu poinformowały, że aresztowano wiele osób mających powiązania ze sprawcą masakry, który zdetonował w meczecie ładunek...

zobacz więcej

Kobieta nieprzypadkowo skorzystała z łbów świni. Zgodnie z Koranem jest to zwierzę nieczyste i nie można spożywać wieprzowiny. Wydaje się więc, że kobieta chciała zbezcześcić meczet przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich na warszawskiej Ochocie.

Zdjęcie domniemanej sprawczyni opublikowano na profilu „Islam Na Polski” na Facebooku. „Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt złamania praw zwierząt. Osobę wyrzucającą głowy świń na teren parkingu jak i wewnątrz meczetu zarejestrowała kamera. Prosimy wszystkich o udostępnianie tych zdjęć jak i tej wiadomości” – zaapelowano na profilu.

Sprawczyni grożą nawet 2 lata więzienia

Sprawą zajęła się policja. – Zgłoszenie otrzymaliśmy w piątek. Wszczęliśmy dochodzenie z artykułu 196 Kodeksu karnego o obrazie uczuć religijnych, za którą grozi grzywna bądź ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat dwóch. Został zabezpieczony zapis monitoringu. Przesłuchaliśmy świadków – mówi portalowi tvp.info asp. Edyta Wisowska, rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie działa zaledwie od tygodnia. Zawiera między innymi meczet (drugi w Warszawie), sale do nauki i sklep z towarami orientalnymi. Budowa trwała pięć lat. Przeciwko niej było wiele protestów. We wrześniu 2014 roku meczet ostrzelano z broni pneumatycznej.

Właśnie mieliśmy eskalację miłości do bliźniego. Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt z...

Posted by Islam Na Polski on 11 lipca 2015

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej