RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Londyńczycy są niemili? Zobacz wyniki ulicznego eksperymentu [WIDEO]

Eksperyment społeczny pokazał prawdę o mieszkańcach Londynu (fot. YouTube)
Eksperyment społeczny pokazał prawdę o mieszkańcach Londynu (fot. YouTube)

Utarł się stereotyp, że londyńczycy nie są specjalnie sympatyczni. Grupa aktywistów postanowiła sprawdzić, ile krążące opinie mają związku z rzeczywistością. Zorganizowali eksperyment, którego bohaterami stali się m.in. niepełnosprawna kobieta z ciężką walizką i mężczyzna śpiący w pociągu. Reakcje Brytyjczyków zaskoczyły wszystkich!

Uliczny eksperyment z chorym na HIV w roli głównej. Reakcje przechodniów zaskoczyły [WIDEO]

Janne Antin, nosiciel wirusa HIV z Helsinek, postanowił przeprowadzić nietypowy eksperyment społeczny. Stanął na ulicy z otwartymi ramionami i...

zobacz więcej

Żeby pokazać, jak naprawdę zachowują się mieszkańcy stolicy Wielkiej Brytanii, aktywiści zainscenizowali parę różnych sytuacji.

W pierwszej z nich starsza, niepełnosprawna kobieta chce wnieść po schodach ciężką walizkę. Na drugim ujęciu widać śpiącego w pociągu mężczyznę z kartką na kolanach, na której napisał prośbę o wybudzenie na wybranej stacji. W ostatniej scenie wykorzystano kobietę, która idzie do domu z zakupami. Zostaje potrącona, przez co wszystkie rzeczy wysypują się na chodnik.

We're so overwhelmed and incredibly grateful for the amazing response our film has got across the internet since its...

Posted by Action Productions on 8 lipca 2015

Pomoc przyszła w każdej sytuacji

Efekt eksperymentu okazał się całkowicie zaskakujący. W każdej z zainscenizowanych scen znalazł się ktoś, kto pomógł potrzebującym. W akcji w sumie brało udział sporo osób, które gromkimi brawami i dziękczynną piosenką nagradzały tych, którzy wyciągnęli pomocną dłoń.

Opublikowany w sieci film ostatecznie zerwał ze stereotypami i udowodnił, że nie wszyscy mieszkańcy stolicy Wielkiej Brytanii są niemili.

źródło:
Zobacz więcej