RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Piechociński zaskoczony decyzją o przyjęciu uchodźców. „Dziwię się, że mamy taką notę”

– Po ostatnim szczycie mieliśmy czytelny komunikat pani premier Ewy Kopacz, że będzie to decyzja narodowa. Dziwię się, że mamy taką notę, bo to jest decyzja rządu, a nie wiceministra spraw wewnętrznych – tak w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info Janusz Piechociński komentował deklarację wiceszefa MSW Piotra Stachańczyka o przyjęciu 2 tys. uchodźców. Wicepremier zwrócił uwagę, że na Ukrainie sytuacja jest niepewna i jest ryzyko dużej migracji do Polski z tamtego kierunku.

Polska deklaruje przyjęcie dwóch tysięcy uchodźców

Polska przyjmie dwa tysiące uchodźców. Taką deklarację złożył wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk w Luksemburgu. Nie udało się...

zobacz więcej

Po spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej w Luksemburgu, wiceszef polskiego MSW Piotr Stachańczyk poinformował w czwartek wieczorem, że zaoferujemy miejsce dla dwóch tys. uchodźców.

Informacja przekazana przez Stachańczyka zaskoczyła wicepremiera. – Po ostatnim szczycie, mieliśmy czytelny komunikat pani premier Ewy Kopacz, że będzie to decyzja narodowa. Dziwię się, że mamy taką notę, bo to jest decyzja rządu, a nie wiceministra spraw wewnętrznych – mówił Piechociński.

– Zwracaliśmy uwagę, że już mamy duże potencjalne możliwości migracji do Polski. A przecież to, co dzieje się na wschód od Polski, jest wyjątkowo niepewne i wcale nie muszą tam być pozytywne scenariusze – dodał.

teraz odtwarzane
Piechociński: szykują się bardzo ważne zagraniczne kontrakty w górnictwie

KE zmienia plany co do rozmieszczenia imigrantów. „Polska nie jest gotowa na przyjęcie 3600 uchodźców”

– Polska powinna być wyłączona z planu szybkiego rozmieszczenia imigrantów w Unii Europejskiej – wyjaśnił Witold Waszczykowski, wiceprzewodniczący...

zobacz więcej

Inwestycje dla górnictwa

Szef PSL był też pytany o nowe inwestycje w branży motoryzacyjnej. Nie chciał jednak zdradzić, z którą firmą trwają obecnie negocjacje w sprawie uruchomienia fabryki w Polsce (media spekulują o indyjskim koncernie Tata Motors). Zdradził za to, że finalizowane są inne duże kontrakty.

– Za chwilę przyjdzie dobra wiadomość z otoczenia polskiego górnictwa. Polskie firmy, który produkują technikę i technologie podpiszą wkrótce, w różnych kierunkach geograficznych, bardzo ważne kontrakty, które ustabilizują pewność zatrudnienia na co najmniej dwa najbliższe lata – podkreślił.


Zobacz cały program „Dziś wieczorem”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej