Raport

Epidemia koronawirusa

Z Wisły w Kobylnicy wyłowiono zwłoki. To jedna z zaginionych dziewczynek

W Wiśle niedaleko Kobylnicy (woj. mazowieckie) strażacy natrafili w niedzielę wieczorem na zwłoki. – Należą do poszukiwanych od dwóch dni 12- lub 13-latki – poinformowała reporterka TVP Info. – Dwa dni penetracji dna spowodowały, że zwłoki wypłynęły – powiedział starszy brygadier Dariusz Sadkowski, komendant powiatowy PSP w Garwolinie. Poszukiwania przerwano do rana. Dziewczynki ostatni raz były widziane w piątek, gdy kąpały się w rzece.

Wznowiono poszukiwania nastolatek nad Wisłą. Dziewczynki kąpały się w rzece

Wznowiono poszukiwania dwóch nastolatek z Kobylnicy w powiecie garwolińskim na Mazowszu. Wiadomo, że w piątek przed godziną 19.00 dziewczynki...

zobacz więcej

Gdy dziewczynki zniknęły w piątek wieczorem, początkowo szukali ich inni wypoczywający nad wodą. Niestety, bez skutku. Znaleziono wcześniej tylko ubrania i rowery dziewczynek. Od tamtego czasu prowadzono akcję poszukiwawczą. Uczestniczyli w niej też płetwonurkowie.

W niedzielę wieczorem natrafiono na zwłoki. Reporterka TVP Info Agata Król informowała, że stało się to dość niespodziewanie, bo akcja poszukiwawcza w niedzielę zmierzała do końca, z uwagi na zapadający zmrok. Nagle dostrzeżono jednak ciało, które wypłynęło na powierzchnię. Według st. bryg. Sadkowskiego stało się tak dzięki penetracji dna. Zwłoki zostały przywleczone przez płynący rzeką konar.

W poniedziałek rano zostaną wznowione poszukiwania drugiej z dziewczynek. – Ta druga osoba pewnie nie poszła z nurtem – mówił st. bryg. Sadkowski.

W tegorocznym sezonie kąpielowym życie straciło już ponad 80 osób. W czerwcu doszło do 48 śmiertelnych wypadków, a w pierwszych dwóch dniach lipca zginęło 5 osób.

źródło:
Zobacz więcej