RAPORT

Tusk kontra Tusk

Napadł na bank… na wózku dla niepełnosprawnych

Mężczyzna został sparaliżowany w wyniku rany postrzałowej (fot. NYPD)
Mężczyzna został sparaliżowany w wyniku rany postrzałowej (fot. NYPD)

Nowojorska policja złapała 23-letniego Kelvina Dennisona, który w zeszłym tygodniu napadł na bank. Mężczyzna poruszał się przy tym na wózku. Udało się go zatrzymać, gdy trafił do szpitala.

„Zakręcona” historia amerykańskiego bankowca. Napadli go, przypięli atrapę bomby i kazali obrabować bank?

Amerykanin Matthew Yussman przeżył historię jak z filmu. Zamaskowani mężczyźni napadli go pod domem w Bristolu (w stanie Connecticut), przywiązali...

zobacz więcej

Dennison w poniedziałek wjechał na swoim wózku do jednego z banków w dzielnicy Queens. Na głowę miał naciągnięty kaptur bluzy. Podjechał do okienka i wyjął kartkę z napisem „Daj wszystko co masz. Mam broń”. Kasjer podał złodziejowi 1,2 tys. dolarów, które miał w kasie.

Mężczyzna został nagrany przez jedną z kamer monitoringu. W piątek udało się go złapać, gdy trafił do szpitala. Rozpoznała go jedna z przebywających w lecznicy osób. Jak później wyjaśnił, jest sparaliżowany po tym jak został postrzelony.

Napad na wózku

Jak przypomina „New York Times”, Dennison nie jest pierwszą osobą, która napadła na bank na wózku dla niepełnosprawnych. W 2013 roku pewien śmiertelnie chory mieszkaniec Kalifornii został skazany na 21 lat więzienia za napad na bank w San Diego. Z kolei w 2006 roku na nowojorskim Manhattanie niedoszły rabuś został zastrzelony przez poruszającą się na wózku klientkę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej