RAPORT:

#FabrykahejtuPO

W poszukiwania zaangażował się cały wirtualny świat. Kobieta z amnezją znalazła rodzinę

„Sam” tak naprawdę ma na imię Ashley (fot. Facebook)
„Sam” tak naprawdę ma na imię Ashley (fot. Facebook)

Kobieta z amnezją, którą znaleziono na ulicy, została zidentyfikowana przez rodzinę. Okazało się, że jest Amerykanką i pochodzi z Kalifornii. Ta historia poruszyła media społecznościowe na całym świecie. Bez ich pomocy nie miałaby szansy na tak szybki i szczęśliwy finał.

„Chcę po raz ostatni uściskać bliskich”. Ma amnezję i źle rokujący nowotwór. Prosi internautów o pomoc

Nie ma imienia. Nie ma historii. Sam, bo tak nazwał ją personel amerykańskiego szpitala, cierpi na amnezję i zanim umrze, chce odnaleźć swoją...

zobacz więcej

Około pięć miesięcy temu została znaleziona w miejscowości Carlsbad, w południowej Kalifornii. Jej stan był zły i nie miała pojęcia kim jest, dlatego została zabrana do szpitala. Tam zyskała tymczasowe imię „Sam”.

Po przeprowadzonych badaniach lekarze znaleźli u niej gigantycznego raka jajników. Nowotwór odpowiedzialny jest także za jej kłopoty z pamięcią. – Lekarze powiedzieli mi, że nowotwór rośnie od 5 lat powodując kłopoty z pamięcią – napisała Sam na Facebooku, gdzie zwróciła się do internautów o pomoc w znalezieniu rodziny.

Rozpoznana dzięki telewizji

Osobą, która rozpoznała ją za pośrednictwem telewizji NBC konto na Facebooku był jej siostrzeniec. Zawiadomił on następnie swoją matkę, która skontaktowała się z odpowiednimi służbami.

Okazało się, że kobieta nazywa się Ashley Menatt, a urodziła się w Pensylwanii, ale mieszkała w mieście Flagstaff w stanie Arizona. Kilka lat temu przeprowadziła się do Południowej Kalifornii. Nigdy nie była zamężna, a jej siostry, zamieszkałe w stanach Kolorado i Maryland straciły z nią kontakt już w 2013 roku.

Well we have some great news...PRAYERS have been answered!!!!"Sam" (Ashley is her name) and I want toTHANK you all ...

Posted by Found Woman with Amnesia-Help Find Her Family on 1 lipca 2015

Podejrzewano, że jest Australijką

Ponieważ „Sam” mówi z australijskim akcentem to obok Hawajów, sądzono, że to właśnie stamtąd pochodzi. – Zarówno Australia i Hawaje brzmią bardzo znajomo – napisała na Facebooku. Sama nie potrafiła przypomnieć sobie istotnych faktów, mogących pomóc w jej identyfikacji.

Przypadek „Sam” ma nie tylko ludzki, ale i też medyczny wymiar. Amerykańscy lekarze, którzy opiekują się pacjentką, tłumaczą, że znane są rzadkie przypadki, że nowotwór jajników powoduje utratę pamięci i problemy psychiczne. Tak jak w tym przypadku. Chodzi o zwiększoną produkcję przeciwciał wytwarzanych przez guz, które wiążą się z komórkami w mózgu w obszarach odpowiedzialnych za pamięć. Uszkodzenia mogą być trwałe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej