RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sasin: kolejny zestaw obietnic, nic niewartych. Mucha: zastanawiam się skąd i po co ta agresja

– Nie wierzymy, że to jest realny program dla Śląska. Po raz kolejny są obiecywane te same drogi, które miały być gotowe na Euro 2012 – powiedział w „Po przecinku” Jacek Sasin z PiS komentując przyjęty przez rząd Program dla Śląska. – Dlaczego nie możemy usiąść i razem zastanowić się, w jaki sposób te zmiany poprowadzić – ripostowała Joanna Mucha, rzeczniczka sztabu wyborczego PO.

Kopacz: rząd przyjął Program dla Śląska. Wyjazdowe posiedzenie rządu w Katowicach

zobacz więcej

We wtorek na wyjazdowym posiedzeniu rząd przyjął program „Śląsk 2.0”, który ma stać się impulsem do rozwoju tego regionu. Wśród zawartych w programie działań są m.in. budowa nowych dróg i remonty na kolei, ulgi oraz środki dla przemysłu, m.in. na konkretne przedsięwzięcia oraz zwiększenie zadań i budżetów niektórych instytucji.

PiS nie wierzy w Program dla Śląska

– Nie wierzymy, że to jest realny program dla Śląska – powiedział w „Po przecinku” Jacek Sasin. – Po raz kolejny są obiecywane te same drogi, które na Euro 2012 miały być gotowe. Mówi się o modernizacji kolei, a wiemy, że pieniądze, które były na ten cel w UE nie zostały wykorzystane – wyliczał. – Kolejny zestaw obietnic, nic nie wartych – dodał. Sasin podkreślił, że nie ma w tym żadnej wiarygodności. Jego zdaniem premier Kopacz wybrała ten kierunek i pojechała na Śląsk dlatego, że PiS w najbliższy weekend ma konwencję programową właśnie na tam. – Ten rząd zapowiadał wiele rzeczy, ale nie przypadkiem wszystko dzieje się w kampanii wyborczej. Nie ma w tym wiarygodności – mówił.

Apel o nieagresję

Joanna Mucha broniła rządowego programu. – Zastanawiam się skąd i po co ta agresja. Mówimy o tym, że Śląskowi i górnictwie trzeba pomóc – powiedziała. Podkreśliła, że rząd i opozycja w wielu punktach zgadzają się ze sobą. – Dlaczego nie możemy usiąść i razem zastanowić się w jaki sposób te zmiany poprowadzić. Dobrze, abyśmy w końcu zaczęli normalnie rozmawiać, bez agresji, bez bon motów i dodatkowych ozdobników – apelowała Mucha w TVP Info.


Zobacz cały program „Po przecinku”

źródło:
Zobacz więcej