RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Państwa bałtyckie powstały nielegalnie? Rosja chce podważyć niepodległość byłych republik ZSRR

Siedziba Kremla (fot. Wikipedia/NVO)
Siedziba Kremla (fot. Wikipedia/NVO)

Najnowsze

Popularne

Rosja chce podważyć niepodległość Litwy, Łotwy i Estonii. Jak informuje agencja Interfax, rosyjska Prokuratura Generalna bada, czy w 1991 roku władze Związku Radzieckiego miały prawo uznać niezawisłość tych trzech byłych radzieckich republik.

Rosja: Ukraina nie ma prawa do Krymu

Prokuratura Generalna Rosji uznała, że Ukraina nie ma praw do Krymu. Według rosyjskich ekspertów, Nikita Chruszczow przekazując w 1954 roku...

zobacz więcej

Informator agencji Interfax twierdzi, że decyzja sprzed 24 lat najprawdopodobniej okaże się prawnie wadliwa, bowiem podejmował ją niekonstytucyjny organ państwa. Już wcześniej Prokuratura Generalna za niezgodną z konstytucją uznała decyzję władz ZSRR z 1954 roku o przekazaniu Półwyspu Krymskiego Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Ludowej.

Anonimowy urzędnik, na którego powołuje się rosyjska agencja dodaje, że rozpatrując tego typu kwestie trzeba zachować ostrożność, bowiem można dojść do bardzo daleko idących wniosków. Wskazał przy tym na nielegalność powstania ZSRR i innych państw.

Niezależni komentatorzy reagują na tego typu informacje śmiechem ironizując, że rosyjska rzeczywistość potrafi być gorsza od ponurego żartu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej