Bonus RPK oskarżony. Miał kupić co najmniej 26 kg marihuany

Bonus RPK został oskarżony o kupienie 26 kg marihuany (fot. Facebook)

Raper Oliwier R. znany lepiej jako Bonus RPK został oskarżony o kupienie w latach 2008-2010 co najmniej 26 kg marihuany i ponad 400 gram kokainy – dowiedział się portal tvp.info. Zarzuty przeciwko muzykowi opierają się przede wszystkim na zeznaniach skruszonego członka gangu „Rympałka”. Po zatrzymaniu rapera w lutym br. przeszukano jego firmę, studio nagrań, samochód i mieszkanie. Nie znaleziono narkotyków. On sam zaprzecza zarzutom.

„Rympałek” i jego kompani oskarżeni

Legenda polskiego półświatka - Marek Cz. ps. Rympałek, został oskarżony o kierowanie gangiem, zlecenie zabójstwa i handel narkotykami - dowiedział...

zobacz więcej

Warszawska prokuratura apelacyjna zakończyła właśnie śledztwo w jednym z wątków dotyczących działalności gangu Marka Cz. ps. Rympałek. Aktem oskarżenia objęto 15 osób, które zdaniem śledczych zajmowały się handlem narkotykami.

Większość oskarżonych to przede wszystkim osoby, które miały styczność z Michałem Cz. ps. Niedźwiadek. Mężczyzna był uważany za najważniejszą osobę w gangu „Rympałka”, jeśli chodzi o handel narkotykami. Gdy został zatrzymany w październiku 2010 r., zdecydował się zeznawać w zamian za złagodzenie kary.

„Niedźwiadek” sypie

To właśnie na zeznaniach „Niedźwiadka” opierają się zarzuty, które przedstawiono Oliwierowi R. ps. Bonus RPK. Według prokuratury, „ od połowy 2008 r. do września 2009 r. w okolicach centrum handlowego Arkadia i innych miejscach , brał udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci nie mniej niż 26 kg marihuany i 200 g kokainy”. W okresie od sierpnia do października 2010 r. muzyk miał wziąć udział w obrocie 250 g kokainy.

Na kłopoty „Rympałek”

Agnieszka W. tak długo pożyczała pieniądze od warszawskich gangsterów, że w pewnym momencie musiała przepisać na ich rzecz swoją posesję. Bojąc się...

zobacz więcej

Według śledczych raper kupił narkotyki od „Niedźwiadka” lub jego wspólnika „Miśka”. – To było kilkanaście transakcji, przynajmniej raz w tygodniu. Oskarżony miał kupować marihuanę po 16 zł za gram i kokainę po 100 zł za gram. W akcie oskarżenia nie ma informacji, co Bonus RPK zrobił z narkotykami.

Bonus RPK nie przyznał się do zarzutów. Przekonywał, że jest niewinny, a zarzuty opierają się na pomówieniach osób, które mogą zazdrościć mu tego, że ma firmę i poukładane życie. Prokuratura nie przedstawiła muzykowi zarzutu udziału w jakiejkolwiek grupie przestępczej.

Bohaterowie kronik kryminalnych

Poza raperem o handel narkotykami oskarżono także kilka osób znanych ze stołecznych kronik kryminalnych. Interesy z „Niedźwiadkiem” miał więc robić Artur Ł. ps. Adzia, uważany za szefa tzw. grupy praskiej, jeden z kapitanów w gangu „Szkatuły”. „Adzia” jest już oskarżony o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn w 2002 r.

Tłem zbrodni była wojna o wpływy z narkotyków. Kolejnym „rodzynkiem” jest Dariusz S. ps. Darek Bródnowski. On już odsiedział wyrok za zlecenie zabójstwa Tomasza S. ps. Komandos w 2002 r. Wojna gangów doprowadziła wówczas do strzelaniny w centrum handlowym „Klif”, gdzie zginęło dwóch gangsterów, a jeden został ranny.

źródło:
Zobacz więcej