RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„KancerSutra”, czyli sztuka miłości i rak. Nowa kampania fundacji Rak'n'Roll

Pomysłodawczynią kampanii jest prezes Fundacji Kapsyda Kobro (fot. youtube.com/RaknRoll1)
Pomysłodawczynią kampanii jest prezes Fundacji Kapsyda Kobro (fot. youtube.com/RaknRoll1)

Najnowsze

Popularne

Dwa spoty telewizyjne skierowane do kobiet i mężczyzn, zachęcające do zmiany podejścia do seksu pomimo ograniczeń związanych z chorobą nowotworową, rysunki z pozycjami seksualnymi czy warsztaty dla kobiet to elementy najnowszej kampanii Fundacji Rak'n'Roll pod nazwą „KancerSutra”.

„KancerSutra to metoda jak opanować sztukę miłości w chorobie nowotworowej. Stworzyliśmy ją po to, aby pomóc Wam w powrocie do bliskości, wzmocnienia relacji w związku i czerpania radości z seksu. Postanowiliśmy przełamać stereotypy związane z seksualnością pacjentów onkologicznym i pokazać, że pomimo choroby wciąż można prowadzić aktywne życie seksualne. Bo jeśli rak zabrał część Ciebie, resztę wypełnijcie radością!” – tak o swojej najnowszej kampanii pisze Fundacja Rak'n'Roll.

Spoty, rysunki i gadżety

Okazuje się, że wielu pacjentów onkologicznych wraz z rozpoczęciem leczenia często rezygnuje z życia seksualnego. Fundacja Rak'n'Roll zachęca do uprawiania seksu i pokazuje, że pomimo choroby nowotworowej można i trzeba czerpać energię i radość z bycia razem.


W ramach kampanii „KancerSutra” pojawiły się dwa spoty telewizyjne skierowane do mężczyzn i kobiet, zachęcające do zmiany podejścia do seksu i znalezienia przyjemności, pomimo ograniczeń związanych z chorobą nowotworową.

Zaplanowano także kampanię prasową i internetową. Uruchomiona została strona internetowa www.kancersutra.pl, na której można znaleźć podstawowe informacje o problemie, porady, a także praktyczne informacje o gadżetach seksualnych, sztuczkach i pomysłach na udane współżycie. Otwarto też anonimową poradnię online, w której będzie można liczyć na pomoc seksuologów.

Eksperci i warsztaty dla kobiet

Od września w największych miastach w Polsce prowadzone będą warsztaty dla kobiet. Seksuolodzy będą pomagać w przełamaniu barier w podejściu do życia seksualnego w trakcie lub po chorobie. W działania zaangażowali się m.in. seksuolodzy dr Alicja Długołęcka i Magdalena Fritz, psychoonkolog Mariola Kosowicz, onkolog ginekolog dr Bogusław Lindner, a także edukator seksualny Anna Moderska. W kampanii nie zabrakło także rysunków z pozycjami seksualnymi. Zostały one opracowane przez współpracującą z Fundacją przy tej kampanii dr Alicję Długołęcką, a narysowane przez rysowniczkę i edukatorkę seksualną Annę Moderską.

Spoty z choreografią

„KancerSutra” powstała z inicjatywy Kapsydy Kobro, prezes Fundacji. Oprawa graficzna kampanii została przygotowana przez studio designu Dedadi. Stronę internetową przygotował Tomasz Sitko. Spoty reklamowe zostały zrealizowane według scenariuszy Jacka Maciejewskiego, a wyreżyserowała je Joanna Rechnio.

Zdjęcia wykonał Witold Płóciennik, muzykę skomponował Sebastian Has. Choreografię przygotowała Ilona Rechnio. Spoty kampanii wyprodukowano we współpracy z domem produkcyjnym Filmokracja, postprodukcją zajął się DI Factory, a dźwiękiem Sound Tropez. Sprzęt dostarczyły firmy Heliograf i Panavision. W powstaniu spotu pomogły także: firma perukarska Rokko, Żywiciel, Towarzystwo Przyjaźni Polsko Rosyjskiej i firma Hector. Kampanię w mediach zaplanował ZenithOptimedia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej