RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koniec akcji poszukiwawczej po zawaleniu kamienicy na stołecznej Pradze. Nikogo nie znaleziono

Przy użyciu kamer termowizyjnych strażacy przeczesywali gruzowisko po zawaleniu części kamienicy na warszawskiej Pradze-Północ. Potwierdzono, że nikt nie przebywał w środku w momencie, gdy runęły ściany pustostanu przy ulicy Kawęczyńskiej. Mieszkańcy pobliskich budynków wkrótce wrócą do swoich mieszkań, poza dwiema rodzinami, których lokale bezpośrednio sąsiadują z kamienicą.

15 osób ewakuowanych z pożaru kamienicy w Katowicach. Przyczyną wybuchu ognia był piec gazowy

Awaria pieca gazowego była przyczyną pożaru w jednej z katowickich kamienic. W godzinach popołudniowych z budynku przy ul. Gliwickiej ewakuowano 15...

zobacz więcej

Ponad 70 proc. pustostanu trzeba jak najszybciej wyburzyć. Decyzję w tej sprawie podejmie inspektor nadzoru budowlanego.

Do zawalenia kamienicy przy ulicy Kawęczyńskiej 63 doszło w czwartek późnym popołudniem. Ochroniarze, który zabezpieczali budynek częściowo przeznaczony do wyburzenia zapewniali, że wewnątrz nikogo nie było.

Mimo to straż pożarna, która przyjechała na miejsce, przeczesywała gruzowisko w poszukiwaniu ewentualnych ofiar. Sąsiedzi potwierdzili bowiem, że w tym miejscu często nocowali bezdomni.

teraz odtwarzane
Runęła kamienica na warszawskiej Pradze. Ewakuowano ponad 30 osób

O włos od tragedii

– W trakcie pierwszego sprawdzania gruzów przez psa i ratownika doszło do osunięcia się jednej ze ścian budynku. Ratownik z psem w ostatniej chwili wyszli w tumanie kurzu z tego miejsca. Na miejsce przyjechał inspektor nadzoru budowlanego – relacjonował st. kpt. Artur Laudy z zespołu prasowego Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.

Tuż po zawaleniu, władze ewakuowały około 30 mieszkańców dwóch sąsiadujących kamienic.

Budynek był przeznaczony do częściowego wyburzenia. Jeszcze dwa tygodnie temu prywatna firma prowadziła w nim prace remontowe.

źródło:
Zobacz więcej