RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Kibole Zawiszy handlowali narkotykami. Siedem osób zatrzymanych

Około 23 kg amfetaminy i 30 kg marihuany miała wprowadzić do obrotu szajka bydgoskich pseudokibiców. Policja zatrzymała siedmiu kiboli Zawiszy, w tym czterech będących liderami środowiska. Możliwe, że będą kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Włosi zidentyfikowali chuliganów Wisły, którzy przyjechali do Rzymu urządzać zamieszki

Około 60 pseudokibiców Wisły Kraków zostało już zidentyfikowanych przez włoską policję. Wszyscy mieli brać udział w zamieszkach przy okazji...

zobacz więcej

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od dłuższego czasu rozpracowywali gang i zbierali dowody. Śledztwo zaprowadziło ich do środowiska pseudokibiców, w tym do jego liderów. Na wtorek rano zaplanowano zatrzymania.

Antyterroryści w akcji

Wiadomo było, że przestępcy są wyjątkowo niebezpieczni, więc w akcji ich zatrzymania wzięli udział również policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy. Operacja była dokładnie zsynchronizowana w czasie. Mundurowi w tej samej chwili wdarli się do kilku mieszkań i domów w Bydgoszczy i okolicach.

W ręce policjantów wpadło siedmiu mężczyzn w wieku 23-25 lat. Usłyszeli już zarzuty. Wobec trzech zastosowano policyjny dozór, pozostali mogą trafić do aresztu. Zabezpieczono także 30 tys. zł w gotówce, samochód i sprzęt komputerowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej