Szczerski: kampanii PiS nie ma. To „sztafeta dobrej zmiany”

– Andrzej Duda nie uczestniczy w kampanii wyborczej PiS, bo jej nie ma. Natomiast mamy sztafetę dobrej zmiany – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info doradca prezydenta elekta, poseł PiS Krzysztof Szczerski. W jego ocenie Duda, krytykowany za udział w inauguracji trasy szydłobusu, „w naturalny sposób przekazał pałeczkę tej sztafety Beacie Szydło”.

Szydło objechała Mazowsze szydłobusem. „Polacy muszą mieć równe szanse”

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło idzie śladem Andrzeja Dudy i rusza w Polskę. Na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami Mazowsza Szydło...

zobacz więcej

Andrzej Duda symbolicznie przekazał w poniedziałek Beacie Szydło swój dudabus, którym podróżował w kampanii wyborczej po Polsce. Teraz kandydatka PiS na premiera w przemianowanym już na szydłobus pojeździe prowadzi w terenie kampanię swojej partii przed wyborami parlamentarnymi.

Pod koniec maja prezydent elekt, który deklaruje, że chce być prezydentem wszystkich Polaków, zrzekł się członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

PO ma czas przed wyborami? „Prawdziwa kampania to będzie gdzieś w połowie sierpnia”

– Ewa Kopacz nie unika spotkań ludźmi. Trudno jednak oczekiwać, żeby tyle miesięcy przed wyborami szefowa rządu wsiadła w autobus i jeździła po...

zobacz więcej

Kampania dopiero jesienią?

– Kampania rozpocznie się dopiero na jesieni, dzisiaj to jest sztafeta dobrych zmian. Więc pan prezydent Andrzej Duda nie uczestniczy w kampanii wyborczej, bo jej nie ma. Natomiast mamy sztafetę dobrej zmiany, sztafetę naprawy państwa. Początek sztafety to jest zwycięstwo Andrzeja Dudy – powiedział w TVP Info Krzysztof Szczerski, który w kancelarii nowego prezydenta ma być odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.

– W naturalny sposób dzisiaj Andrzej Duda przekazuje pałeczkę tej sztafety dobrej zmiany Beacie Szydło, którą także wsparł jako kandydatkę na urząd premiera. (…) I to jest odpowiedzialność naszej partii, żeby wyborców do siebie przekonać – dodał Szczerski.

teraz odtwarzane
Szczerski: spotkanie ze Schetyną dobre i merytoryczne

Szczerski: nie istnieją fikcyjni asystenci Andrzeja Dudy w europarlamencie

– Oni wszyscy są zatrudnieni na umowę o pracę, są raportowani do Parlamentu Europejskiego, który nie zgłosił w tej sprawie żadnych uwag – zapewnił...

zobacz więcej

Spotkanie ze Schetyną dobre i merytoryczne

Krzysztof Szczerski spotkał się we wtorek z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną. – To było dobre, robocze spotkanie, spokojne i merytoryczne. Dotyczyło głównie kalendarza ważniejszych wizyt pana prezydenta, które będą miały miejsce po 6 sierpnia – mówił Szczerski w TVP Info.

Jak poinformował, głównym wydarzeniem z udziałem Andrzeja Dudy będzie Zgromadzenie Ogólne ONZ w Nowym Jorku. Planowanych jest wówczas szereg spotkań, które już teraz trzeba przygotowywać. – Więc z panem Schetyną o tym przede wszystkim rozmawiałem – powiedział.

– Plan jest zakreślony, teraz będziemy go realizować. Nie spodziewam się większych perturbacji – dodał Krzysztof Szczerski.

Dyplomacja powinna pracować dla prezydenta

– Myślę, że w sensie strukturalnym, instytucjonalnym będzie to dobra współpraca. Pokażemy, że – wbrew bardzo złym historycznym doświadczeniom walki rządu z prezydentem – można w tym przypadku pokazać, że to się da zrobić. Przynajmniej w sensie organizacyjnym, bieżącym – powiedział.

Wyraził nadzieję, że „ten impuls pójdzie także ze strony szefa MSZ do struktur jemu podległych w dyplomacji, że trzeba pracować dla Andrzeja Dudy, bo to jest prezydent Rzeczypospolitej.


Zobacz cały program

źródło:
Zobacz więcej