Firma prezydenta Ukrainy wchodzi do Polski. Będzie „słodka wojna” z naszymi producentami?

Roshen, należący do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki to światowy gigant na rynku słodyczy (fot. wikipedia.org/Олена Полункіна)

Roshen, należący do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki światowy gigant na rynku słodyczy, zarejestrował się w Polsce – informuje „Puls Biznesu”. Chce w ciągu 5 lat zostać jednym z pięciu największych graczy na naszym rynku.

Ukraina ponownie zakazała importu polskiej wieprzowiny

– Władze Ukrainy ogłosiły w poniedziałek zakaz importu polskich świń, ich mięsa i przetworów – poinformowała Państwowa Służba Weterynaryjna i...

zobacz więcej

Roshen Europe to spółka córka Roshen Confectionery Corporation, jednego z największych producentów słodyczy na świecie. Firma należąca do ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki właśnie zarejestrowała się w Polsce. Spółka, która jeszcze kilka tygodni temu szukała pracowników, mierzy wysoko.

Ambitne plany

— W ciągu 5 lat chcemy zostać jednym z pięciu największych graczy na polskim rynku. Patrzymy uważnie, co robią Wawel, Wedel, Colian i Mieszko — mówi Artur Martyniuk, prezes Roshen Europe w Polsce, cytowany przez „Puls Biznesu”.

Branża mówi o wzmożonej aktywności ukraińskich producentów słodyczy w Polsce. Nie znają rynku, ale ich ceny są nie do pobicia – czytamy w gazecie.

Czekoladowy gigant

Roshen wytwarza ponad 320 rodzajów słodyczy - od batonów przez czekolady, galaretki, karmelki i wafle po biszkopty. Ma zakłady na Ukrainie, Litwie i Węgrzech. Do niedawna jeszcze produkował w Rosji i eksportował tam swoje wyroby, jednak Rosjanie wprowadzili embargo na słodycze spółki i przejęli działający tam zakład produkcyjny.

źródło:
Zobacz więcej