Tomczyk: nie chcemy mówić ludziom co mają myśleć, chcemy ich do tego przekonać

– Pani premier postawiła przede mną jasne zadania. Po pierwsze powiedziała, że chce, żebym zawsze był dobrze przygotowany, żebym był rzecznikiem merytorycznym, który więcej mówi o faktach, a mniej o opiniach. Żebym wniósł więcej energii w prace polskiego rządu i to zamierzam zrobić, z tego obowiązku się wywiązać – zapowiedział w programie „Gość Poranka” TVP Info Cezary Tomczyk, który ma zastąpić na stanowisku rzecznika rządu Małgorzatę Kidawę-Błońską. – Idea jest taka: my nie chcemy mówić ludziom, co mają myśleć, tylko chcemy ich do tego przekonać – dodał.

Mucha, Kierwiński, Tomczyk wchodzą do gry. Premier ogłosiła nazwiska szefa sztabu i rzeczników

Szefem sztabu PO w wyborach parlamentarnych będzie Marcin Kierwiński, rzecznikiem sztabu Joanna Mucha - poinformowała Ewa Kopacz na krótkim...

zobacz więcej

Kandydat na rzecznika rządu przewidział, że najtrudniejszy będzie dla niego pierwszy tydzień pracy, który poświęci na wdrażanie się w obowiązki. – Uważam, że to jest dla mnie bardzo duże wyzwanie i będę robił wszystko, aby temu wyzwaniu podołać – zapowiedział.

Kampanijne spory

Tomczyk był też pytany o zbliżającą się kampanię wyborczą. – Proszę sobie wyobrazić, że Platforma Obywatelska jest w tej chwili jedyną partią, która w tym kampanijnym sporze będzie broniła 25-letniego dorobku Polski. Nie mówię tutaj o ośmiu latach rządów Platformy. Mówię tutaj o dorobku wszystkich obywateli i wszystkich rządów w ostatnich 25 latach – ocenił Tomczyk. – Czy chcemy, aby rządzili nami ludzie, którzy nie akceptują kraju w którym mieszkamy – pytał.

teraz odtwarzane
Cezary Tomczyk o kandydaturze Beaty Szydło na premiera

Szefem premiera polskiego rządu mogą być tylko Polacy

Atakował też kandydaturę Beaty Szydło na premiera. – Czy możemy sobie wyobrazić, że premier polskiego rządu ma szefa? Czy możemy sobie wyobrazić, że np. Angela Merkel, albo prezydent Francji Francois Hollande, ma szefa? Nie jest to normalna sytuacja – mówił.

Jak ocenił, nie ma nic przeciwko wystawieniu przez PiS Szydło, bo to prawo opozycji. – Uważam, że PiS powinno pójść w takim kierunku, żeby Beata Szydło została prezesem partii, bo wtedy mamy jasną sytuację. Szefem premiera polskiego rządu mogą być tylko Polacy – dodał.

źródło:
Zobacz więcej