PO ma czas przed wyborami? „Prawdziwa kampania to będzie gdzieś w połowie sierpnia”

– Ewa Kopacz nie unika spotkań z ludźmi. Trudno jednak oczekiwać, żeby tyle miesięcy przed wyborami szefowa rządu wsiadła w autobus i jeździła po kraju – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info wicepremier Tomasz Siemoniak (PO). W poniedziałek w przedwyborczą trasę wyruszył Szydłobus kandydatki PiS na premiera. – Zbyt szybko ze strategią na same wybory nie należy wychodzić – ocenił Siemoniak i podkreślił, że „prawdziwa kampania to będzie gdzieś w połowie sierpnia i na pewno będziemy do niej bardzo dobrze przygotowani”.

Szydło objechała Mazowsze szydłobusem. „Polacy muszą mieć równe szanse”

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło idzie śladem Andrzeja Dudy i rusza w Polskę. Na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami Mazowsza Szydło...

zobacz więcej

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w poniedziałek rozpoczęła kampanię wyborczą, inaugurując podróż Szydłobusem po kraju. Jak mówiła, w Polsce szwankuje dialog polityków z Polakami i ona „chce to zmienić”. Również szefowa PO, premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że wyruszy w Polskę, nie zdradziła jednak, w jaki sposób i kiedy będzie podróżować po kraju.

Mucha, Kierwiński, Tomczyk wchodzą do gry. Premier ogłosiła nazwiska szefa sztabu i rzeczników

Szefem sztabu PO w wyborach parlamentarnych będzie Marcin Kierwiński, rzecznikiem sztabu Joanna Mucha - poinformowała Ewa Kopacz na krótkim...

zobacz więcej

„Pani premier jest szefem rządu i tutaj są jej obowiązki”

– Pani premier Ewa Kopacz kieruje sprawami państwa. Gdy Beata Szydło wsiadała do swojego autobusu jechać w Polskę, pani premier siadała z prezesem NBP Markiem Belką, z ministrami do rozmowy o tym, co grozi nam w wypadku załamania się Grecji. Pani premier jest szefem rządu i tutaj są jej obowiązki, tego od niej Polacy oczekują – powiedział w TVP Info wicepremier Tomasz Siemoniak.

Na sugestię, że Donald Tusk jeździł na spotkania z wyborcami w trudniejszym gospodarczo czasie, minister Siemoniak podkreślił, że nigdy nie odbywało się to kosztem zajęć i zadań państwowych. – Na pewno w kampanii trzeba pogodzić jedno z drugim, natomiast trudno oczekiwać, żeby tyle miesięcy przed wyborami szefowa rządu wsiadła w autobus i jeździła (po kraju – red.) – ocenił polityk PO.

„Ewa Kopacz ma nadzwyczajny dar kontaktu”

Szef resortu obrony podkreślił, że pani premier „nie unika spotkań z ludźmi”. – Mocną stroną Ewy Kopacz jest rozmowa z ludźmi. Ma nadzwyczajny dar kontaktu, ale przede wszystkim na pierwszym planie ma obowiązki rządowe – zapewnił.

– Do wyborów jest jeszcze kilka miesięcy. Według terminów konstytucyjnych, obędą się one w październiku. Owszem, można mówić, że kampania startuje w tym momencie, ale ta prawdziwa kampania to będzie gdzieś w połowie sierpnia i na pewno będziemy do niej bardzo dobrze przygotowani – powiedział Siemoniak zaznaczając, że „zbyt szybko ze strategią na same wybory nie należy wychodzić”.

teraz odtwarzane
Siemoniak o medialnej wymianie zdań Sikorskiego i Kopacz

Sikorski zrezygnował. Kto zastąpi marszałka Sejmu?

zobacz więcej

„Wystąpienie Sikorskiego trochę przedwczesne”

W ostatnich dniach doszło do medialnej wymiany zdań między marszałkiem Radosławem Sikorskim i Ewą Kopacz. Sikorski zdradził, że pani premier obiecała mu pierwsze miejsce na liście wyborczej w Bydgoszczy. Komentując te słowa Kopacz powiedziała w jednej ze stacji telewizyjnych, że „może to jest jego marzenie”.

– Wystąpienie Radosława Sikorskiego było trochę przedwczesne. Lepiej, żeby wszystko sobie wcześniej uregulował z władzami Platformy i panią premier – powiedział Tomasz Siemoniak. Nie chciał jednak szerzej komentować tej sprawy. Zaznaczył jedynie, że „woli, kiedy politycy najpierw rozmawiają ze sobą, a potem wypowiadają się na ten temat w mediach.”

„Sikorski to poważny polityk, dotrzymuje słowa”

Zapytany, czy dla odchodzącego marszałka powinno się znaleźć wysokie miejsce na liście wyborczej, podkreślił, że nie wyobraża sobie Platformy bez Sikorskiego.

Odniósł się również do spekulacji, że marszałek Sejmu jednak nie zrezygnuje z funkcji. – To jest bardzo poważny polityk. Jeżeli coś zapowiada, na pewno to realizuje; myślę, że nikt nigdy nie mógł zarzucić Sikorskiemu, że nie dotrzymuje słowa w jakiejś sprawie – podkreślił.


Zobacz cały program

źródło:
Zobacz więcej