Trzaskowski o sytuacji w PO: za długo zajmowaliśmy się sami sobą

– Problem polega na tym, że odnieśliśmy bardzo duży sukces, natomiast on nie przekłada się na poprawę życia wszystkich obywateli – powiedział w TVP Info „Gość poranka” Rafał Trzaskowski, sekretarz stanu ds. europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jak podkreślił, sukcesem Platformy Obywatelskiej jest „rozbudzenie aspiracji Polaków”. – Te aspiracje są tak duże, że każdy rząd będzie miał problem ze spełnieniem tych aspiracji – dodał.

Trzaskowski pochwalił premier Ewę Kopacz za sprawną rekonstrukcję rządu. – Pani premier podjęła trudną decyzję o dymisjach, po to, żeby przeciąć pewien etap. Po to, żebyśmy w kampanii wyborczej nie żyli w cieniu taśm – tłumaczył. Jak dodał, „za długo zajmowaliśmy się samymi sobą”.

Schetyna o rekonstrukcji rządu: nowe nazwiska muszą być lepsze

– Twarde decyzje, które muszą przynieść efekt. Wierzę, że pozytywny – Grzegorz Schetyna komentował dla TVP Info zmiany w rządzie Ewy Kopacz. Dodał,...

zobacz więcej

– Przez cztery miesiące zamiast zająć się merytoryczną rozmową z Polakami, zajmowalibyśmy się taśmami – powiedział.

Wiceminister unikał odpowiedzi na pytanie o swoją dalszą karierę. W ostatnich dniach komentatorzy polityczni wymieniali jego nazwisko jako potencjalnego rzecznika rządu albo szefa sztabu PO w czasie wyborów parlamentarnych. – Odpowiadam za politykę europejską rządu, to zaszczytne zajęcie. Nie ma potrzeby szukania mi innej pracy – uciął spekulacje.

Wizerunek to nie wszystko

Trzaskowski zapowiedział, że w sobotę PO ogłosi swoje wstępne plany na kampanię wyborczą.

– Program jest pisany. W sobotę zostaną ogłoszone główne kierunki programowe – stwierdził. Jak dodał, „samym wizerunkiem się niczego nie załatwi”.

– Polaków interesuje to, czy PO potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy po ośmiu latach warto nam powierzyć rządy – wyjaśnił i od razu dodał, że „warto”.


Obejrzyj całą rozmowę

źródło:
Zobacz więcej