TVP w pierwszej trójce najchętniej oglądanych serwisów wideo w internecie!

TVP jako jedyny nadawca telewizyjny zdecydowała się dołączyć do ogólnopolskiego badania (fot. TVP)

Telewizja Polska zajęła trzecie miejsce wśród wydawców, których materiały wideo i audio ogląda lub słucha najwięcej internautów. Doskonale wypadają również odtworzenia wideo w kategoriach „Sport” oraz „Informacje” – TVP zajęła w nich odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wyniki badania Megapanel PBI/Gemius dotyczą tegorocznego kwietnia.

TVP Info liderem wśród kanałów tematycznych. Wzrost o ponad 38 proc.

TVP Info awansowało z drugiego na pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji tematycznych w maju 2015 roku. Udział kanału informacyjnego...

zobacz więcej

Wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2015 zostały opublikowane 12 czerwca 2015 r. Klipy wideo w witrynach tvp.pl i tvp.info obejrzało 2 416 218 internautów, co przekłada się na 11,2 proc. zasięgu. Wśród wydawców, których materiały (wideo i audio) oglądane są najdłużej, TVP zajęła piąte miejsce z łącznym czasem krajowym niemobilnym 3 169 621 godz. i ze średnim czasem odtwarzania na użytkownika wynoszącym 01:18:40.

Bardzo dobre wyniki kategorii „Sport” i „Informacje”

Doskonałe są także wyniki odtworzeń plików wideo w kategorii „Sport” i „Informacje”, które nie zostały omówione w raporcie. W kategorii „Sport” treści wideo Telewizji Polskiej obejrzało 987 227 użytkowników (real users), co plasuje TVP na drugim miejscu w rankingu z zasięgiem 4,56 proc. W kategorii „Informacje” klipy wideo TVP obejrzało 527 465 użytkowników (real users), co przekłada się na również wysoką trzecią pozycję z zasięgiem 2,44 proc.

TVP Info liderem kanałów informacyjnych – dziękujemy!

Maj to szczęśliwy miesiąc dla stacji TVP Info, która umocniła swoją pozycję wśród kanałów informacyjnych wyprzedzając stacje komercyjne....

zobacz więcej

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła grupa Onet, na drugim miejscu uplasowała się grupa WP.

O badaniu

Megapanel PBI/Gemius to ogólnopolskie badanie internetu realizowane przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują oglądalność stron www i aplikacji, korzystanie z materiałów audio i wideo w Polsce oraz związane z nimi profile społeczno-demograficzne internautów. Badanie jest pierwszym i jedynym obowiązującym standardem pomiaru oglądalności internetu w Polsce. Pierwsze dane opublikowano w październiku 2004 roku. Wyniki są publikowane co miesiąc.

źródło: