Komorowski na senatora? Budka nie wyklucza. „Chciałbym, by zaangażował się w bieżącą politykę”

Chciałbym, żeby prezydent zaangażował się w bieżącą politykę – mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info Borys Budka. Zdaniem ministra sprawiedliwości prezydent to osoba, której przystoi być ministrem lub senatorem. – Jestem przekonany, że znajdzie swoje miejsce, czy w polityce krajowej, czy zagranicznej – dodał.

Polityczne trzęsienie ziemi. Sikorski, Arłukowicz, Biernat, Karpiński odchodzą. Nazwiska następców w przyszłym tygodniu

Dymisje ministrów zdrowia Bartosza Arłukowicza, skarbu Włodzimierza Karpińskiego i sportu Andrzeja Biernata oraz szefa doradców premiera Jacka...

zobacz więcej

– Chciałbym jako Borys Budka, żeby prezydent zaangażował się w bieżącą politykę. Chciałbym, aby wykorzystano jego potencjał – mówił minister sprawiedliwości na antenie TVP Info. Jego zdaniem jest on świetnym kandydatem na wszelkie funkcje państwowe.

Na pytanie, czy Komorowski mogłyby być ministrem lub senatorem odpowiedział twierdząco. – Jestem przekonany, że Bronisław Komorowski jest osobą, która znajdzie swoje miejsce, czy w polityce krajowej, czy zagranicznej – mówił. Podkreślał jednocześnie, że będzie to decyzja ustępującego prezydenta, ale on sam namawiałby go do tego.

Schetyna o rekonstrukcji rządu: nowe nazwiska muszą być lepsze

– Twarde decyzje, które muszą przynieść efekt. Wierzę, że pozytywny – Grzegorz Schetyna komentował dla TVP Info zmiany w rządzie Ewy Kopacz. Dodał,...

zobacz więcej

Sikorski będzie kandydował do Sejmu?

Budka mówił też o przyszłości Radosława Sikorskiego, byłego marszałka i szefa MSZ. – Ma niesamowitą wiedzę i doświadczanie w dziedzinie polityki międzynarodowej. Nie zawsze politycy tego formatu muszą się angażować w sprawy krajowe i bieżące działanie polityczne – mówił. Zdaniem ministra sprawiedliwości to, co pokazał jako szef MSZ, predestynuje go do bardzo poważnych funkcji międzynarodowych i polskich.

Marszałek Sikorski tłumacząc niedawno swoją rezygnację ze stanowiska zapewnił, że poświęca osobiste ambicje na rzecz dobra Platformy Obywatelskiej i dodał, że zamierza nadal pracować na sukces partii w najbliższych wyborach i będzie liderem listy w swoich rodzinnych okolicach, czyli w Bydgoszczy.

Budka nie wypowiedział się jednak co do dalszych politycznych planów ustępującego marszałka. Dopytywany ws. ewentualnego startu w wyborach parlamentarnych odpowiedział wymijająco. – Jestem pewien, że podejmie dobrą decyzję. Ja w tę decyzję nie zamierzam ingerować – podkreślił na antenie TVP Info.

źródło:
Zobacz więcej