RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Japońskie mikrospecjały, czyli gotowanie w miniaturze

Miniaturowe potrawy powstają z mini produktów, które bez problemu można kupić w Japonii (fot. Youtube.com/Miniature Space)

Sajgonki, klasyczne japońskie zupy, cebulowe krążki czy słodkie donuty. To tylko niektóre z potraw, które wychodzą spod rąk ekipy Miniature Space. Nie byłoby w nich pewnie nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że wszystkie są mikroskopijnej wielkości, a proces przygotowania każdej z nich jest filmowany i umieszczany w sieci.

Sushi, noodle czy onigiri. To tylko niektóre potrawy, z których słynie Japonia. Teraz można podziwiać ich przygotowywanie w miniaturowej wersji.

„Nie odpowiadamy na pytania”

Nie wiadomo dokładnie kim są. Na swoim kanale na YouTube napisali, że używają prawdziwego jedzenia i produktów w mini rozmiarach, bo takowe można bez problemu kupić w Japonii.

Tłumaczą, że niezbyt dobrze mówią po angielsku i dlatego na inne pytania nie odpowiadają. „Wybaczcie nam” – piszą.Wykonywane przez nich potrawy powstają nie tylko z mini produktów i takich, które da się zminiaturyzować. W mikroskopijnych rozmiarach są także garnki, patelnie, woki, które stoją na miniaturowych palnikach.

Tort z truskawek, rekord na youtubie

Każde gotowanie jest filmowane, a filmy trafiają do sieci. Na filmach nie widać ich twórców. Widz może zobaczyć jedynie rękę kucharza, która kroi, sieka, miesza i nakłada jedzenie do naczyń. Na ostatnim zamieszczonym przez Miniature Space nagraniu szef kuchni pracuje nad tortem truskawkowym z bitą śmietaną.Do pokrojenia truskawek i wyciśnięcia kremu także używa noża i rożka - oczywiście w miniaturowych rozmiarach.

Film przedstawiający produkcję tortu wyświetlono ponad 1,6 mln razy. Okazuje się, że pasjonatów kuchni, którzy tworzą miniaturowe dania, jest w Japonii coraz więcej. To trend, który ma coraz większe rzesze fanów i powoli wychodzi także poza granice tego kraju.

źródło:
Zobacz więcej