RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rodowicz, Kayah, Bartosiewicz... Plejada gwiazd podczas opolskiego finału

Koncert z okazji 90-lecia Polskiego Radia zakończy w niedzielę 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W jubileuszowej gali wystąpi plejada gwiazd: Maryla Rodowicz, Halina Kunicka, Kayah, Edyta Bartosiewicz, Halina Mlynkova, Edyta Górniak, Leszek Możdżer, Alicja Majewska, Sława Przybylska i Zbigniew Wodecki. Koncerty są transmitowane w TVP1, TVP Polonia i tvp.pl. Informacje o koncertach można śledzić także na Twitterze pod hasztagiem #opole2015.

Michał Szpak wygrywa opolski koncert SuperPremier 2015!

Jego piosenka „Jesteś bohaterem” najbardziej wpadła w ucho telewidzom Telewizji Polskiej. Michał Szpak wygrał koncert SuperPremier 2015 podczas 52....

zobacz więcej

– Cały amfiteatr opolski będzie z nami świętował piękny jubileusz. Chcemy to zrobić bardzo uroczyście, ale także na wesoło – zapowiada prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

– To jest tak prestiżowy koncert, że przeżywaliśmy po prostu atak artystów. Każdy chciał na nim zaśpiewać. To jest też bardzo przyjemne, że artyści czują się tak związani z Polskim Radiem, zwłaszcza ta starsza generacja – podkreśla Maria Szabłowska.

Dziennikarka dodaje, że kiedyś nie można było zrobić kariery inaczej niż przez Polskie Radio: to tu były studia nagraniowe, tutaj powstawały piosenki.

Święto polskiej muzyki w Opolu. Piosenki Skaldów na koncercie inauguracyjnym

zobacz więcej

Sceny z życia radiowego

Koncert poprowadzi Artur Andrus, a urozmaicą go zabawne scenki z życia radiowego w wykonaniu Joanny Kołaczkowskiej i Roberta Górskiego. Artystom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Radiowa.

Wszystkie informacje związane z festiwalem można śledzić na stronie festiwalopole.tvp.pl. Tam też będzie można obejrzeć transmisje wszystkich koncertów, zaś reporterzy Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk na żywo relacjonują atmosferę w czasie występów. Na stronie można także obejrzeć ekskluzywne wywiady z gwiazdami festiwalu.

teraz odtwarzane
Rafał Brzozowski wystąpi podczas finałowego koncertu w Opolu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej