RAPORT

Wojna na Ukrainie

Michał Szpak wygrywa opolski koncert SuperPremier 2015!

Jego piosenka „Jesteś bohaterem” najbardziej wpadła w ucho telewidzom Telewizji Polskiej. Michał Szpak wygrał koncert SuperPremier 2015 podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rywalizacji w SuperPremierach towarzyszył recital Edyty Górniak z okazji 25-lecia jej pracy artystycznej.

SuperJedynki 2015 rozdane! Perfect z dwiema statuetkami w Opolu!

zobacz więcej

W SuperPremierach rywalizowało 10 wykonawców. Oprócz Michała Szpaka również: Donatan z Marylą Rodowicz („Pełnia”), Natalia Kukulska („Miau”), Kozak System & Red Lips („Kochaj i żyj”), Maja Hyży („Będę kochać”), IRA („Wybacz”), Michael Vega („ADHD”), Kasia Popowska („Lecę tam”), Patrycja Kazadi („Na zawsze”) oraz Taraka („Yabi dabi”).

Głosami telewidzów Złotą SuperPremierę odebrał Michał Szpak. – Obiecałem sobie, że jak zdobędę tę nagrodę, to zadedykuję ją mojej mamie. Dziękuję wszystkim, którzy wysłali na mnie głosy i tej wyjątkowej opolskiej publiczności – powiedział wzruszony.

„Muszę zaśpiewać, a nie stać i beczeć na scenie”. 25-lecie Edyty Górniak w Opolu

Jako 18-latka debiutowała na deskach opolskiego amfiteatru. Potem był musical „Metro” z występami na Broadwayu, drugie miejsce w konkursie...

zobacz więcej

– Dziękuję też ludziom, którzy się mną opiekują. Po prostu każdy z nas jest bohaterem – dodał wokalista.

Ale Szpak nie był jedynym nagrodzonym w sobotnią noc. Zespół IRA otrzymał nagrodę radiowej Jedynki i ZAIKS-u. Tę ostatnią muzycy otrzymali jako pierwsi w historii. – Jestem dumny, że otrzymaliśmy taką nagrodę – powiedział Artur Gadowski.

25 lat Edyty Górniak na scenie

Rywalizacji w SuperPremierach towarzyszył recital Edyty Górniak z okazji 25-lecia jej pracy artystycznej. Wokalistka zaśpiewała swoje największe przeboje, w tym „To nie ja” – tą piosenką wywalczyła dla Polski 2. miejsce w konkursie Eurowizji. Górniak otrzymała honorową złotą Karolinkę.

teraz odtwarzane
Edyta Górniak – „Jestem kobietą”

Wszystkie informacje związane z festiwalem można śledzić na stronie festiwalopole.tvp.pl Tam też będzie można obejrzeć transmisje wszystkich koncertów oraz wywiady z gwiazdami tegorocznego festiwalu, które na opolskim rynku przeprowadzą Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej