RAPORT

Wojna na Ukrainie

SuperJedynki 2015 rozdane! Perfect z dwiema statuetkami w Opolu!

Zespół Perfect został największym zwycięzcą drugiego dnia 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Grzegorz Markowski i spółka otrzymali aż dwie statuetki SuperJedynek 2015 – czyli plebiscytu muzycznego, organizowanego wspólnie przez TVP1, radiową Jedynkę, „Super Express” i TVP.pl. Perfect wygrał w kategorii SuperPrzebój oraz w głosowaniu telewidzów, którzy przyznali zespołowi SuperJedynkę Widzów TVP1.

„Muszę zaśpiewać, a nie stać i beczeć na scenie”. 25-lecie Edyty Górniak w Opolu

Jako 18-latka debiutowała na deskach opolskiego amfiteatru. Potem był musical „Metro” z występami na Broadwayu, drugie miejsce w konkursie...

zobacz więcej

SuperJedynki wręczono w sumie w dziewięciu kategoriach. Zespół Perfect otrzymał aż dwie z nich, ale na scenie nie brakowało też innych gwiazd. SuperArtystką została Justyna Steczkowska, która na polskiej scenie wykonała utwór „Terra”. – To moja pierwsza SuperJedynka, więc jestem z niej szczególnie dumna! – powiedziała ze wzruszeniem piosenkarka. – To było dawno temu, ponad 20 lat temu, kiedy usłyszałam piękne słowa pani Ireny Santor: „nie zgubmy tej perły”. No i wygrałam Opole! Potem było mnóstwo cudownych sytuacji w moim życiu, ale już żadna nie była taka, jak wtedy, właśnie w Opolu – podkreśliła.

teraz odtwarzane
Justyna Steczkowska – „Terra”

SuperArtystą został z kolei Rafał Brzozowski. Muzyk zaśpiewał piosenki: „Tak blisko”, „Za mały świat” oraz „Magiczne słowa”. Przypomnijmy, że Brzozowski był uczestnikiem pierwszej edycji show „The Voice of Poland” w TVP2. Co prawda go nie wygrał, ale to nie przeszkodziło mu w zrobieniu wielkiej kariery. – Opole, droga publiczności, dajcie mi tę waszą energię – zwrócił się do widowni, zanim zaczął występ. Ta przyjęła go owacyjnie.

teraz odtwarzane
Rafał Brzozowski – „Tak blisko”/„Magiczne słowa”/„Za mały świat”

W kategorii SuperZespół triumfował Enej. Muzycy zaprezentowali opolskiej publiczności utwór „Nie chcę spać”. – Po raz trzeci jesteśmy na deskach opolskiego amfiteatru i po raz trzeci wracamy ze statuetką. To nam dodaje energii, ładuje akumulatory, żeby koncertować i tworzyć kolejne utwory. Ten nurt, który wybraliśmy, widocznie spodobał się publiczności – mówił wokalista Piotr Sołoduch.

teraz odtwarzane
Enej – „Nie chcę spać”

W kategorii SuperAlbum górą byli Donatan i Cleo. Ta ostatnia zaśpiewała piosenki z albumu „Hiper/Chimera”: „Nie pozwól” i „Brać”. – Mam kolejne dziecko do kolekcji – powiedziała Cleo o statuetce. – Dziękujemy naszym fanom, że nas wspieracie, to także wasza nagroda. Marzyłam od dziecka, żeby tutaj śpiewać! Oglądałam Opole jako mała dziewczynka i to zawsze dla mnie wielkie przeżycie – dodała.

teraz odtwarzane
Cleo – „Nie pozwól”/„Brać”

Poza plebiscytem, zostały wręczone także nagrody w kategoriach: SuperShow, SuperGwiazda w sieci oraz SuperArtysta bez granic. Statuetkę za „SuperShow otrzymał zespół Blue Cafe. Grupa wykonała utwór „Zapamiętaj”.

teraz odtwarzane
Blue Cafe – „Zapamiętaj”

W kategorii SuperGwiazda w sieci najlepszy okazał się Grzegorz Hyży. Muzyk zaprezentował publiczności utwór „Wstaję”. Z kolei statuetkę SuperArtysta bez granic otrzymała Monika Kuszyńska, która niedawno reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji, w Wiedniu. – Cieszcie się każdym dniem – powiedziała artystka.

teraz odtwarzane
Monika Kuszyńska – „Obudź się i żyj”

Motywem przewodnim koncertu była księga rekordów SuperJedynek – z okazji 15. urodzin tego muzycznego plebiscytu. Widzów przed telewizorami oraz publiczność amfiteatru porwała szalona zabawa w rytmie największych przebojów. Koncert w reżyserii Leszka Kumańskiego prowadzili Katarzyna Pakosińska i Artur Orzech.

Wszystkie informacje związane z festiwalem można śledzić na stronie festiwalopole.tvp.pl Tam też będzie można obejrzeć transmisje wszystkich koncertów oraz wywiady z gwiazdami tegorocznego festiwalu, które na opolskim rynku przeprowadzą Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk.

teraz odtwarzane
Grzegorz Hyży – „Wstaję”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej