RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Floyd „Money” Mayweather pobił kolejny rekord. Nikt przed nim tyle nie zarobił

300 milionów dolarów. Tyle przez ostatni rok zarobił bokser Floyd Mayweather Jr., który znalazł się na szczycie listy najlepiej zarabiających sportowców świata, przygotowanej przez amerykańskiego „Forbesa”. Jego budżet mocno wzbogaciła słynna walka z Mannym Pacquiao. Również Filipińczyk, który przegrał starcie, finansowo zakończył rok na wielkim plusie.

Sędziowie jednogłośni. Floyd Mayweather wciąż niepokonany

zobacz więcej

„Forbes” przyjrzał się wynagrodzeniom, które sportowcy otrzymywali między 1 czerwca 2014 a 1 czerwca 2015 roku.

Na czele listy są bokserzy. Jak policzył amerykański magazyn, Floyd Mayweather Jr. w ciągu ostatniego roku zarobił 300 mln dolarów. Bokser odniósł łącznie 47 zwycięstw i nie poniósł ani jednej porażki.

Do pełni szczęścia i osiągnięcia apogeum finansowego sukcesu brakowało mu tylko jednego: walki i zwycięstwa z Mannym Pacquiao. Ale i ten sen się ziścił. Do pamiętnego starcia doszło 2 maja 2015 r., a Filipińczyk musiał uznać wyższość Amerykanina, który wygrał na punkty.

Pacquiao też nie ma jednak powodu do zmartwień i głodny nie chodzi. Tylko w ostatnim roku wzbogacił się o 160 mln dolarów. Dalej znaleźli się piłkarze: Cristiano Ronaldo (80 mln) i Lionel Messi (74 mln) oraz tenisista Roger Federer (67 mln).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej