„Współczuję pani Szydło, gdyby miała zostać premierem. Realizacja obietnic Dudy to rozwalenie budżetu RP”

– Czuję solidarność kobiecą i muszę powiedzieć, że bardzo współczuję pani Szydło, gdyby miała zostać premierem, bo będzie musiała realizować zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, które złożył w toku kampanii wyborczej – tak Julia Pitera z PO skomentowała możliwość objęcia fotela premiera przez szefową sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. – To będzie bardzo trudne zadanie, ponieważ realizacja tych postulatów to jest tak naprawdę rozwalenie budżetu RP – powiedziała Pitera w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info.

Duda o Szydło: wielki talent. Doskonale nadawałaby się do roli premiera

Prezydent elekt uważa, że Beata Szydło byłaby dobrym premierem. – Nadawałaby się do tej roli doskonale – zwłaszcza, że pokazała wielki talent...

zobacz więcej

– Muszę powiedzieć, że niewąskie zadanie będzie miał ten przyszły premier. Czuję solidarność kobiecą i muszę powiedzieć, że bardzo współczuję pani Szydło, gdyby miała zostać premierem, bo będzie musiała realizować zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, które złożył w toku kampanii wyborczej – mówiła Pitera. – A co do niektórych – dodała – powiedział, że złoży rezygnację, jeżeli nie zostaną one wprowadzone. Posłanka Platformy oceniła, że premier będzie miał trudne zadanie, ponieważ realizacja tych postulatów „to jest tak naprawdę rozwalenie budżetu RP”.

Andrzej Duda zapowiedział, że wycofa się, jeśli nie uda się obniżyć wieku emerytalnego i podnieść kwoty wolnej od podatku. W piątek w wywiadzie radiowym prezydent elekt wspomniał o tym, że premierem może zostać szefowa jego sztabu wyborczego w wyborach prezydenckich Beata Szydło.

Bielan: w sprawie wyboru premiera nie będzie żadnej kłótni. Gawkowski: tego Kaczyński nie przewidywał

– Mogę zapewnić, że w naszym obozie w sprawie wyboru premiera nie będzie żadnego sporu, żadnej kłótni – mówił w programie „Dziś wieczorem” Adam...

zobacz więcej

Gowin: naturalnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po Jarosława Kaczyńskiego

– Jesienią, o ile Polacy powierzą nam mandat rządzenia Polską, kandydata na premiera będzie wskazywało Prawo i Sprawiedliwość, jako największa partia prawicowej koalicji, którą tworzy wraz z Polską Razem, Solidarną Polską i Prawicą RP – powiedział drugi z gości programu Jarosław Gowin, prezes Polski Razem. – Nie jest przesądzone, kto zostanie kandydatem na premiera. Najbardziej naturalnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po lidera największej partii koalicyjnej, czyli w tym przypadku Jarosława Kaczyńskiego – dodał. Poinformował, że „mniejsze ugrupowania, na pewno moje, będą czekały na wskazania PiS-u”.

Gowin zauważył, że obniżenie wieku emerytalnego zapowiadał w toku kampanii także Bronisław Komorowski ubiegający się o reelekcje z ramienia PO. – Ja za to nie odpowiadam – odparła Pitera.


Obejrzyj cały program “Dziś wieczorem”

źródło:
Zobacz więcej