Amerykanie zniszczyli bazę islamistów po wpisie w internecie. „Nasi ludzie namierzyli jakiegoś idiotę...”

Terroryści stracili bazę przez błąd jednego z bojowników(fot. REUTERS/Wissm al-Okili)

Terrorysta związany z Państwem Islamskim pochwalił się na forum w internecie swoją działalnością. Amerykanie znaleźli post w sieci, namierzyli tajną bazę i ją zbombardowali. Nie ujawniają dokładnego miejsca ataku.

Państwo Islamskie z bronią nuklearną? Organizacja odłożyła już „miliardy dolarów”

Terroryści Państwa Islamskiego stanowią coraz większe zagrożenie nie tylko dla Syrii,Iraku i Libanu, ale także całego świata. Organizacja chwali...

zobacz więcej

O nietypowej akcji poinformował dowódca Sił Powietrznych USA gen. Hawk Carlisle. Wyjaśnił, że w ramach tego typu wojsk funkcjonuje jednostka zajmująca się śledzeniem aktywności bojowników Państwa Islamskiego. Jej celem jest poznawanie szczegółów działalności terrorystów.

Prezent od terrorystów

Amerykanie nawet nie spodziewali, że otrzymają taki prezent. – Nasi ludzie w Hurlburt (baza sił powietrznych na Florydzie – przyp. red.) namierzyli na forum jakiegoś idiotę chwalącego się swoim dowództwem i zdolnościami. Udało się dokładnie namierzyć skąd nadawał – opowiadał Carlisle cytowany przez magazyn „Air Force Times”.

Po wpadce terrorysty udało się ustalić dokładną lokalizację bazy Państwa Islamskiego. Amerykański generał wyjaśnił, że została zniszczona tak szybko, jak było to możliwe. – Po 22 godzinach od namierzenia, bomby spadły na wyznaczony cel, niszcząc cały budynek – wyjaśnił.

źródło:
Zobacz więcej