RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kukiz: Na listach będą młodzi ludzie. Będę odpowiadał za to, kto znajdzie się na jedynkach

Paweł Kukiz szykuje już listy wyborcze do Sejmu (fot. TVP/Marcin Sochacki)
Paweł Kukiz szykuje już listy wyborcze do Sejmu (fot. TVP/Marcin Sochacki)

– Na moich listach będą przeróżni ludzie. Od pań z kół gospodyń wiejskich, przez różne organizacje społeczne, aż po byty polityczne w stylu Kongresu Nowej Prawicy – zapowiedział w wywiadzie w Radiu Zet Paweł Kukiz. Podkreślił, że „chce do Sejmu i polityki wprowadzić młodych ludzi w wieku od 25 do 45 lat”. Sam nie mieści się w tych widełkach, ale zamierza „się załapać”.

PiS pierwszą partią w Sejmie. „Lista Pawła Kukiza” przed PO. Tak głosowaliby Polacy

Na PiS, Polskę Razem i Solidarną Polskę chce głosować 36 proc. Polaków. Na „Listę Pawła Kukiza” zdecydowałoby się zagłosować 25 proc. respondentów,...

zobacz więcej

Muzyk zadeklarował, że to on osobiście będzie tworzył listy poparcia. – Ja będę decydował, ja będę pełnomocnikiem wyborczym i ja będę odpowiadał za to, kto znajdzie się na jedynkach na listach – powiedział polityk, który w majowych wyborach prezydenckich w pierwszej turze zdobył ponad 20 proc. głosów i zajął trzecie miejsce.

– Na moich listach będą przeróżni ludzie. Od pań z kół gospodyń wiejskich, przez różne organizacje społeczne, aż po byty polityczne w stylu Kongresu Nowej Prawicy. Chcę do Sejmu i polityki wprowadzić młodych ludzi w wieku od 25 do 45 lat – zadeklarował. Dopytywany, że sam się nie mieści w tych widełkach odpowiedział, że „jako koordynator wyborczy też się załapie”. – To nie chodzi o to, żeby nie było wyjątków, tylko o to, żeby co do zasady do polityki wchodzili młodzi – sprecyzował.

Kukiz: wielka eksterminacja, władza wypędziła 3 miliony ludzi z Polski

– Wielką eksterminacją można nazwać wysłanie 3 milionów ludzi na poniewierkę. Trzeba doprowadzić do tego, aby ci Polacy mogli wrócić do Polski....

zobacz więcej

Priorytety ludzi Kukiza

Oprócz jednomandatowych okręgów wyborczych, czyli sztandarowego pomysłu Kukiza, jego ludzie będą walczyć między innymi o reformę sądownictwa i prokuratury, a także o opodatkowanie banków. Jednym z celów ma być też zmuszenie Komisji Nadzoru Finansowego do sprawdzenia, „czy kredyty we frankach szwajcarskich rzeczywiście były kredytami walutowymi”.

Paweł Kukiz zaapelował również o to, by polscy politycy skupili się na ograniczeniu niżu demograficznego. - Polacy nie mają warunków do rozmnażania się. Są pewne priorytety, zadbajmy o to, żeby ludzie z Polski nie wyjeżdżali - przekonywał polityk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej