RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bite, traktowane prądem, gotowane żywcem. Okrutny festiwal „psiego mięsa” dojdzie do skutku?

W chińskim mieście Yulin najprawdopodobniej odbędzie się doroczny festiwal psiego mięsa (fot.)
W chińskim mieście Yulin najprawdopodobniej odbędzie się doroczny festiwal psiego mięsa (fot.)

Nie pomogły petycje i pełne oburzenia listy. W chińskim mieście Yulin najprawdopodobniej odbędzie się doroczny festiwal psiego mięsa. Władze miasta formalnie zdecydowały się na zakaz imprezy, jednak w praktyce przygotowania idę pełną parą.

Niezwykły pies z Chin: kilometrami chodzi... na dwóch nogach, jak człowiek [WIDEO]

Czy to możliwe, aby pudel chodził... na dwóch nogach, jak człowiek? Okazuje się, że tak. Mieszkańcy jednego z miast w chińskiej prowincji Syczuan...

zobacz więcej

Festiwal w Yulin jest organizowany z okazji przesilenia letniego. Mieszkańcy tego regionu pielęgnują wielusetletnią tradycję spożywania w tym dniu duszonego psiego mięsa, uznawanego tam za prawdziwy rarytas.

Festiwal od wielu oburza obrońców praw zwierząt, którzy bezskutecznie starają się zakazać brutalnych praktyk. Dowodzą oni, że podczas imprezy, w bestialski sposób zabija się ponad 10 tysięcy psów! Zwierzęta transportowane są po kilkanaście sztuk w klatkach, ściśnięte w makabrycznych warunkach. I to dopiero początek ich cierpień.


Później czeka je okrutna śmierć. Czworonogi traktowane są prądem, żywcem obdzierane ze skóry lub giną w garnkach z wrzątkiem. Czasem dla podniesienia smaku mięsa, tłucze się je kijami.

Jechali, ciągnąc psy po asfalcie; okrucieństwo czy bezmyślność?

zobacz więcej

„Sami przestańcie jeść mięso”

Mieszkańcy Yulin bronią się przed przyczepianą im etykietką okrutnych dzikusów. – To niesprawiedliwe nazywać nas brutalnymi tylko dlatego, że jemy psie mięso – mówią oburzeni. Oskarżają też Zachód o hipokryzję. – Niech ci, którzy nazywają nas dzikimi i okrutnymi, sami lepiej przestaną jeść mięso – argumentują.

Obrońcom praw zwierząt do tej pory udało się zablokować podobne imprezy. Dzięki ich aktywności nie doszły do skutku festiwale w Korei Południowej oraz chińskiej prowincji Zhejiang.

źródło:
Zobacz więcej