Wojna na Ukrainie

92-latka ukończyła maraton. W siedem godzin została najstarszą biegaczką długodystansową

Ma 92 lata i jest najstarszą na świecie kobietą, która ukończyła maraton. W San Diego w Kalifornii Henriette Thompson pokonała licząca ponad 42 km trasę. Zajęło jej to 7 godzin i 24 minuty.

Przebiegł 100 maratonów w 100 dni. Zbierał pieniądze na czystą wodę w Afryce

Zwycięzcy maratonu w San Diego mogą czuć zazdrość, bo to seniorka była najgłośniej oklaskiwaną uczestniczką maratonu.

– Co roku piszę do przyjaciół i mówię im, że biegnę po raz ostatni. Później jednak uczestniczę w kolejnym maratonie. Ten jest 16. Cieszę się, że dałam radę – mówiła Henriette Thompson na mecie biegu.

Z zawodu jest pianistką. Zaczęła biegać, gdy miała 76 lat i od razu połknęła sportowego bakcyla. Biega nie tylko dla przyjemności. Zbiera pieniądze na fundację walcząca z rakiem. Sama ma za sobą chorobę nowotworową.