Hinduska policja schwytała pakistańskiego 007. To gołąb

Indyjska policja aresztowała gołębia pod zarzutem szpiegowania dla Pakistanu(fot. Shutterstock/Ben Schonewille)

Indyjska policja aresztowała gołębia pod zarzutem szpiegowania dla Pakistanu. Dowody były „ewidentne”. Gołąb miał przy sobie „narzędzie podobne do podsłuchu” i wiadomość w języku urdu.

Pakistan zaplanował incydent w Kaszmirze?

Dowódca indyjskiej armii oskarżył w poniedziałek Pakistan o zaplanowanie strzelaniny na granicy między obu krajami w Kaszmirze, w której zginęło...

zobacz więcej

Ptak został wypatrzony przez chłopca w miejscowości Manwal niedaleko indyjsko-pakistańskiej granicy. Dziecko schwytało gołębia i zaniosło go na posterunek. Tam zajęli się nim hinduscy funkcjonariusze. Ci okazali się fachowcami i dokładnie przetrzepali gołębia. Ptak miał przywiązaną do nogi wiadomość oraz coś co policjanci określili jako „urządzenie przypominające podsłuch”.

Gołębia dodatkowy pogrążył fakt, że wiadomość była napisana w Urdu – najbardziej rozpowszechnionym z pakistańskich języków. Był na niej też tajemniczy numer telefonu.

Nie wiadomo jak zakończy się ta sprawa. – Ptak nadal przebywa w areszcie – powiedział funkcjonariusz lokalnej policji. Straż graniczna i wywiad zostały powiadomione o znalezisku. Trwa śledztwo.

źródło:
Zobacz więcej