RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Marsze dla Życia i Rodziny w 140 miastach Polski. „Pragniemy, by szanowano życie człowieka”

Najnowsze

Popularne

Dziesiąty już raz ulicami polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny – w tym roku pod hasłem „Rodzina – wspólnota – Polska”. Ich uczestnicy podkreślają szacunek dla ludzkiego życia oraz wartości związanych ze słowem „rodzina”.

Posłowie zakażą aborcji? Kontrowersyjny projekt trafi do Sejmu. Inicjatorem prof. Chazan

Kolejny, bardziej restrykcyjny projekt ustawy ws. aborcji już w lipcu najprawdopodobniej trafi do Sejmu. Inicjatorem projektu obywatelskiego jest...

zobacz więcej

W Warszawie marsz rozpoczął się w południe przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Zakończył się piknikiem rodzinnym w Parku Kazimierzowskim, któremu towarzyszą koncerty, zabawy i konkursy. Uczestnikom marszu towarzyszy orkiestra „Częstochowa Pipes and Drums”, grająca na wielkich dudach szkockich.

– Pragniemy, by szanowano życie człowieka. Widzimy, że to rodzina zapewnia szczęście, wsparcie w trudnościach – mówią uczestnicy marszu w stolicy.

Podpisy pod petycją ws. tabletek „dzień po”

Poza Warszawą, marsze odbyły się w ponad 140 miastach w całej Polsce. Jednym z organizatorów jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

To manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego od jego poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego organizatorzy zapowiedzieli wcześniej, że będą zbierać podpisy pod petycją o wycofanie pozwolenia na sprzedaż tabletek „dzień po” 15-latkom.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej