Rostowski: wybory parlamentarne będą trzecią turą, najważniejszą

– Jeśli chodzi o nasze zasadnicze wartości, to w żaden sposób ich nie zmieniamy, mimo że jest jasne, że ich polityczne wcielenie, w sensie sposobu prowadzenia kampanii, musi w przyszłości być bardziej skuteczne – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info b. minister finansów Jacek Rostowski (PO), komentując porażkę Bronisława Komorowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Przyznał, że obecnie najważniejsze jest odbudowanie morale w Platformie, bo zbliżające się wybory parlamentarne „będą swoistą trzecią turą, najważniejszą”.

Schetyna: ten wynik to poważne ostrzeżenie dla PO przed kolejnymi wyborami

– Musimy spokojnie przeanalizować, jak to się stało, że z wielkiego zaufania społecznego, z dobrych wyników sondażowych, dziś przegrywamy i...

zobacz więcej

Jacek Rostowski, szef Zespołu Doradców Politycznych Prezesa Rady Ministrów, odciął się od opinii niektórych polityków PO, którzy dystansowali się od kampanii Bronisława Komorowskiego. W poniedziałek sekretarz generalny partii Andrzej Biernat mówił, że to nie Platforma przegrała wybory prezydenckie, ale popierany przez nią kandydat.

Rostowski ocenił, że te słowa były „bardzo niefortunne”, jednak wzajemne oskarżanie się nie poprawi sytuacji. – Jestem w polityce nie od wczoraj, sam zaliczyłem niejedną wpadkę, więc ja bym powiedział tak: nie jest sposobem na błąd popełniony przez polityków Platformy (…) dodawanie do tego rozgardiaszu i napięć – próbował łagodzić sytuację.

„Wybory prezydenckie wielkim ostrzeżeniem”

Gość TVP Info przyznał, że obecnie kluczowe dla Platformy jest poprawienie atmosfery w partii i przygotowanie się do jesiennych wyborów parlamentarnych. – To jest najważniejsza rzecz, wybory parlamentarne będą swoistą trzecia turą – mówił Rostowski.

Zapewnił wyborców Bronisława Komorowskiego, że „jeśli chodzi o nasze zasadnicze wartości, to w żaden sposób ich nie zmieniamy, mimo że jest jasne, że ich polityczne wcielenie – w sensie sposobu prowadzenia kampanii – musi w przyszłości być bardziej skuteczne”.

– Wybory (prezydenckie – red.) są przegraną, ale także wielkim ostrzeżeniem, jaka Polska może być, jeżeli PO przegra wybory parlamentarne i Jarosław Kaczyński będzie premierem; jakim wielkim zagrożeniem z punktu widzenia tych wartości – otwartości, tolerancji, ale także przywiązania do wszystkich ideałów (…) może być wynik trzeciej tury – ostrzegał Rostowski.

teraz odtwarzane
Rostowski: nie ma potrzeby centrolewu

źródło:
Zobacz więcej