RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Jarosław Kaczyński będzie musiał poprowadzić partię do wyborów parlamentarnych”

– Ktoś musi partią zarządzać. Nie da się wykreować kolejnego lidera, takiego jak Duda, do października – ocenił sytuację w Prawie i Sprawiedliwości przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi dr Bartłomiej Biskup, który był gościem TVP Info. – Zresztą Jarosław Kaczyński tego by nie chciał. Jest w końcu szefem partii – podkreślił politolog.

Czarnecki: Duda będzie zszywał Polskę. „Prawica nie ma monopolu na słuszność”

– Jestem przekonany, że Andrzej Duda, tak jak zapowiedział, będzie Polaków łączył, a nie dzielił. Będzie politykiem ponadpartyjnym, stojącym ponad...

zobacz więcej

Dr Bartłomiej Biskup uważa, że przegrany wyścig wyborczy prezydenta Komorowskiego to także przegrana PO. Jego zdaniem wyborcy pokazali, że chcą aby ich głos się liczył. W jego odczuciu zemściło się odrzucanie propozycji obywatelskich – ocenił. Politolog przyznał, że jedną z przyczyn wygranej Dudy był fakt, że nie eksponowano roli Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

„Ktoś musi partią zarządzać”

– Kampania była tak skonstruowana, bo to kampania prezydencka, żeby doklejać elektoraty. W związku z tym naturalne dla niej było, że postacie kontrowersyjne się chowa. Tak robi większość partii politycznych. Inaczej jest w wyborach parlamentarnych – wyjaśnił.

Dodał, że w kampanii parlamentarnej wszystko wróci do normy. – Nie ma wyjścia dla PiS. Andrzej Duda będzie miał zupełnie samodzielną pozycję. Ma takie poparcie społeczne, którego Jarosław Kaczyński nie ma, ale ktoś musi partią zarządzać. W związku z tym Jarosław Kaczyński będzie musiał partię prowadzić do wyborów parlamentarnych – mówił.

Biskup ocenił, że nie widzi innego wyjścia, bo nie da się do października wykreować kolejnego lidera. – Zresztą Jarosław Kaczyński tego by nie chciał. Jest w końcu szefem partii – mówił. Jego zdaniem Duda może pomóc PiS w kampanii, ale bez Jarosława Kaczyńskiego się nie obejdzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej