RAPORT

Pogarda

Przypadkowy e-mail zdradził tajemnice Banku Anglii. Analizują wyjście z UE

Bank of England analizuje „brexit” (fot. wikipedia.org/Eluveitie)
Bank of England analizuje „brexit” (fot. wikipedia.org/Eluveitie)

Najnowsze

Popularne

Centralny Bank Anglii (Bank of England) sprawdza, z jakimi finansowymi konsekwencjami będzie musiała liczyć się Wielka Brytania, jeśli w referendum jej obywatele zdecydują o wystąpieniu z Unii Europejskiej. Sprawa wyszła na jaw przez błąd pracownika.

„Guardian”: w przyszłym roku referendum o członkostwie Wielkiej Brytanii w UE

Premier David Cameron chce, aby referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbyło się już w przyszłym roku. Lider Partii...

zobacz więcej

Sprawa wyszła po tym, jak przedstawiciel Banku Anglii przez pomyłkę wysłał e-maila dotyczącego tej sprawy do redakcji „The Guardian”. Po ujawnieniu sprawy urzędnicy banku przyznali, że wysłany mail był „niefortunną pomyłką”.

E-mail miał trafić go wąskiego grona kierowniczego w Banku Anglii. W materiałach przypadkiem wysłanych do dziennikarzy można było przeczytać m.in., że bankowcy analizują ewentualne skutki finansowe, które dotknęłyby Wielką Brytanię po opuszczeniu Unii Europejskiej. Znalazła się tam też instrukcja, zgodnie z którą bankowcy pytani o sprawę mieli zaprzeczać, że sprawa dotyczy członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii. Miano informować, że pracę dotyczą szeroko pojętych spraw związanych z europejską gospodarką.


W oświadczeniu Banku Anglii można przeczytać: „pomimo tego, że informacja na temat projektu w niefortunny sposób została ujawniona opinii publicznej, to Bank Anglii będzie kontynuował swoje prace”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej