Pierwsze wyniki, relacje ze sztabów i komentarze. W niedzielę wieczór wyborczy w TVP1, TVP Info i na tvp.info

Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów prezydenckich podamy tuż po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę o godz. 21.00. Wieczór wyborczy poprowadzą Beata Tadla i Piotr Kraśko. Początek o 20.45 w TVP1 i TVP Info. Ogłoszenie wstępnych wyników oraz reakcje kandydatów będziemy relacjonować również na portalu tvp.info oraz na profilu @tvp_info na Twitterze pod hashtagiem #wybory2015.

80 minut starcia na wyborczym ringu. Zobacz całą debatę Komorowski-Duda

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski przez ponad 80 minut spierali się na antenie TVP o wizję Polski.

zobacz więcej

Studio wyborcze powstało w siedzibie TVP przy ul. Woronicza 17. To stamtąd Beata Tadla i Piotr Kraśko będą przekazywali najnowsze informacje dotyczące rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich. Natychmiast po zamknięciu lokali wyborczych podamy wyniki badania exit poll. Będą je komentować politycy, socjolodzy, politolodzy i publicyści, którzy spróbują także przewidzieć jak zmieni się Polska po niedzielnym głosowaniu.

W poszukiwaniu komentarzy oraz zdjęć i filmów ze sztabów będziemy przeczesywać także media społecznościowe. Dyskusję w internecie relacjonować będzie Igor Sokołowski. Cały wieczór wyborczy będzie można śledzić także na naszym portalu. Oprócz relacji na żywo ze sztabów i wyników badań exit poll zaprezentujemy także najważniejsze komentarze. Relacja także na naszym profilu na Twitterze @tvp_info oraz na Facebooku. Wszystkie wpisy oznaczamy hashtagiem #wybory2015.

teraz odtwarzane
Zapraszamy na wieczór wyborczy w TVP Info i TVP1

Relacje ze sztabów

W każdym ze sztabów wyborczych Telewizja Polska będzie miała także swoje studio i gości. W sztabie Bronisława Komorowskiego rozmowy prowadzić będzie Marek Czyż, a w sztabie Andrzeja Dudy – Krzysztof Ziemiec.

Dziennikarze TVP będą ponadto w trzech miejscowościach: Wiśle, Kuleszach Kościelnych na Podlasiu oraz w Osiecznej. Miejscowości te wybrane są nieprzypadkowo. W Wiśle zdecydowanym wygranym I tury wyborów był Bronisław Komorowski, w Kuleszach Kościelnych – Andrzej Duda, a w Osiecznej – był niemal idealny remis. Relacje z tych trzech miejsc przygotujemy wspólnie z dziennikarzami RMF FM.

Wieczór wyborczy w TVP1 potrwa do godz. 21.50, natomiast w TVP Info do czasu ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą pierwszych oficjalnych wyników wyborów z części okręgów.

źródło:
Zobacz więcej