RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Olewka obywateli, zero odpowiedzi”. Tyszkiewicz: to nieprawda, opublikujemy całą korespondencję z Kukizem

– Wyraziliśmy gotowość do debaty w Lubinie. Nie stawialiśmy warunków Kukizowi – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info Robert Tyszkiewicz, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego. Poseł podkreślił, że sztab wysłał do Pawła Kukiza odpowiedź ws. propozycji debaty we wtorek, ale nie dostał odpowiedzi. Zadeklarował, że opublikuje całą korespondencję z Kukizem w tej sprawie. Tymczasem Paweł Kukiz twierdzi, że to on nie dostał żadnego sygnału od ekipy Komorowskiego.

Paweł Kukiz w środę wieczorem poinformował na swoim profilu na Facebooku, że proponowana przez niego debata nie odbędzie się, a on sam nie dostał odpowiedzi od sztabu Komorowskiego.

A propos debaty....Wygląda to tak: ze Sztabu pana Dudy otrzymaliśmy informację (na obrazku). Sztab pana Komorowskiego...

Posted by Paweł Kukiz on Wednesday, 20 May 2015


Tymczasem Robert Tyszkiewicz przekonywał w TVP Info, że odpowiedź została wystosowana we wtorek, ale to Kukiz się do niej nie ustosunkował. - To nieprawda, że prezydent nie chciał brać udziału w debacie - mówił. Szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego oświadczył, że cała korespondencja zostanie opublikowana. Odrzucił też zarzuty o stawianie przez sztab B. Komorowskiego warunków debaty. - Niech Kukiz pokaże dowody, niech powie, z kim rozmawiał - mówił Tyszkiewicz.

Ultimatum Kukiza?

W środę po południu Miłosz Lodowski ze sztabu Pawła Kukiza informował, że Paweł Kukiz  nie będzie już czekał na ewentualną deklarację przystąpienia do debaty Bronisława Komorowskiego. Paweł Kukiz proponował, by debata odbyła się w Lubinie, w miejscu, w którym organizował swój wieczór wyborczy po pierwszej turze. Paweł Kukiz miał zadać na początku trzy pytania, dotyczące ustroju kraju. Kandydaci odpowiedzieliby następnie na trzy pytania internautów i pytania, jakie zadawaliby sobie wzajemnie. Jedno pytanie zadałby dziennikarz polonijny, po czym nastąpiłoby podsumowanie debaty. Sztab Pawła Kukiza proponował też zorganizowanie debaty po debacie z udziałem dziennikarzy największych polskich tygodników. Zakończyłaby się ona w chwili rozpoczęcia ciszy wyborczej.

Szybciej na emeryturę

Szef sztabu Komorowskiego odniósł się również do inicjatywy prezydenta, aby na emeryturę można było przechodzić po 40 latach pracy. – Komorowski pokazuje, że odczytuje sygnały wysyłane przez społeczeństwo i odpowiada na nie – powiedział Tyszkiewicz. Poinformował, że jest gotowa deklaracja, aby przeprowadzić konsultacje społeczne w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej