RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Europoseł PiS: „Dla kur spacer, a nie klatka. Odwrotnie dla Komorowskiego”. Duda: wypowiedział się, jak się wypowiedział

– Wypowiadał się w sprawie klatek dla kur również w obronie ich życia, ich zdrowia i tego, w jakich warunkach one są hodowane. Cóż... wypowiedział się tak, jak się wypowiedział – powiedział Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta komentował w ten sposób kontrowersyjny europosła z ramienia tej partii Janusza Wojciechowskiego. „Dla kur zalecany jest wolny spacer, a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego” – napisał na Twitterze. Potem przeprosił.

„Halo, halo, tu mówi Bronisław Komorowski”. Prezydent dzwoni do przyjaciół, a Duda na Śląsku dziękuje Dudzie [RELACJA]

zobacz więcej

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości napisał: „Według standardów Unii Europejskiej, dla kur zalecany jest wolny spacer, a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego.”

Wpis pojawił się na Twitterze w piątek wieczorem. Natychmiast wywołał falę krytyki i oburzenia ze strony internautów.

„Jeśli to dowcip, to płaski, jeśli instruktaż hodowcy – banał, jeśli sugestia prawna – niegodna adwokata!”; „Napisałbym, co jest dla pana zalecane, ale nie napiszę. Chyba nie mam w sobie tyle z chama”; „Pycha i arogancja to cecha ludzi miernych” – pisali. Niektórzy jednak bronili Wojciechowskiego. „Jaki prezydent, taki szacunek” – komentował jeden z internautów.


Przeprosiny po godzinie

Godzinę po zamieszczeniu kontrowersyjnego wpisu, Janusz Wojciechowski sprostował swoją wypowiedź: „Przepraszam, miałem na myśli Pałac Prezydencki jako „złotą klatkę”, w której Pan Prezydent czuje się lepiej, niż na ulicy. Mea culpa!”. W sobotę Janusz Wojciechowski w rozmowie z TVP Info powiedział, że zorientował się w swoim błędzie. Przeprosił i zapowiedział, że więcej nie będzie sprawy komentować.

Duda o wpisie Wojciechowskiego

Andrzej Duda był pytany w Katowicach o kontrowersyjny wpis. – Trudno jest mi powiedzieć, co pan Janusz Wojciechowski miał na myśli – powiedział. Po czym dodał, wskazując, że Wojciechowski jest szefem zespołu ochrony zwierząt w Parlamencie Europejskim: – Rozumiem, że wypowiadał się w sprawie klatek dla kur również w obronie ich życia, ich zdrowia i tego, w jakich warunkach one są bardzo często hodowane. Cóż... wypowiedział się tak, jak się wypowiedział.

Janusz Wojciechowski to bliski współpracownik kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy. Ma pokierować prezydenckim biurem pomocy prawnej, gdy Andrzej Duda wygra wybory.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej