Światowy Dzień Deskorolki już dziś

W ramach Światowego Dnia Deskorolki odbywają się m.in. zawody deskorolkowe (fot. flickr.com/f_mafra)

Już po raz czwarty obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Deskorolki. Tegoroczne święto ma pokazać skateboarding we wszystkich jego aspektach.

Jak co roku stołeczni deskorolkowcy spotkają się w skateparku Jutrzenka w Warszawie, żeby wspólnie bawić się z okazji swojego święta.

Ideą imprezy jest ukazanie skateboardingu we wszystkich jego aspektach jako sztukę, sposób na życie młodych ludzi łączący muzykę, film, fotografię, graffiti i modę. Dlatego oprócz wspólnego jeżdżenia i licznych zawodów, będzie można oglądać graffiti tworzone na żywo przez popularnych grafficiarzy czy pokazy ekipy breakdance’owej.

Na najmłodszych czekać będą dodatkowo szkółka deskorolki i gry telewizyjne

Światowy Dzień Deskorolki obchodzony będzie także m.in. w Szczecinie, Gdańsku i Świdnicy.

Skąd pomysł na takie święto?

21 czerwca 2004 r. w Nowym Jorku setki miłośników deskorolki, przejechało ulicami miasta wzbudzając wielkie zainteresowanie. Ten niekonwencjonalny pomysł spodobał się skejtom z innych miast, którym zależało na promocji deskorolki i rok później zorganizowali podobne przedsięwzięcia w swoich miastach USA i w innych krajach. W ten sposób 21 czerwca został okrzyknięty Światowym Dniem Deskorolki.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Deskorolki świętowany był w 2006 roku. Przyjechało wtedy do Polski wielu zawodników z najlepszych europejskich teamów, którzy jeździli i bawili się razem z setkami skejtów z całej Polski.

źródło:
Zobacz więcej