Holland: Duda nie czyni cuda. Sama jestem wkurzona na PO, ale żyjemy w realnym świecie i mamy realny wybór

– Gdyby wachlarz wyborów był inny, nie wiem, na kogo mogłabym oddać mój głos. Ale dzisiaj, kiedy mam do wyboru człowieka, któremu ufam i kogoś, o kim nie wiem niczego poza tym, że jest prawnikiem, eurodeputowanym, o którym nic nie wiadomo. To mam tu jasny wybór – powiedziała w „Po przecinku” Agnieszka Holland. Reżyserka komentowała obecną kampanię wyborczą.

„Mamy kredyty, płacimy podatki. Różnimy się tylko tym, że nasz tata jest prezydentem”. Rodzina wspiera Komorowskiego

Dla ojca po raz pierwszy wychodzą z cienia. Dzieci i wnuki Bronisława Komorowskiego pojawili się w 40-sekundowym spocie, który – jak podkreślili –...

zobacz więcej

Zdaniem Agnieszki Holland różnica między kandydatami na prezydenta jest oczywista. – Różnica między Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą jest taka, że Andrzej Duda może obiecać wszystko, ponieważ jego głównym celem jest wygrać za każdą cenę – powiedziała.

Dodała, że Bronisław Komorowski jest człowiekiem głęboko odpowiedzialnym. – Wie co się dzieje, jakie są reguły ekonomii i polityki i na dodatek człowiekiem – nie bardzo dobrze dla siebie – prawdomównym. W związku z tym nie umie kłamać i nie chce kłamać – oceniła.

Jak podkreśliła, jej zdaniem Duda mówi nieprawdę. – Nie wiem, czy jest tego świadom, czy jest w euforii wyborczej i wierzy, że Duda czyni cuda. Ale Duda nie czyni cuda – przekonywała. Według niej kandydat PiS nie ma żadnych możliwości, aby dokonać tego wszystkiego i zapłacić za wszystko, co obiecał w kampanii.

teraz odtwarzane
Holland: Komorowski nie umie kłamać, Duda mówi nieprawdę

„Zaufałam Andrzejowi”. Żona kandydata PiS narratorką jego najnowszego spotu

Sztab Andrzeja Dudy zaprezentował nowy spot wyborczy kandydata PiS. Wspólnym zdjęciom kandydata PiS i jego żony towarzyszy na nagraniu wypowiedź...

zobacz więcej

„Sama jestem dość wkurzona na PO”

Przyznała, że ma wiele za złe PO, ale alternatywa na polskiej scenie politycznej wciąż jest zła i nie powstała żadna nowa partia, która powiedziałaby Polakom coś nowego. – Sama jestem dość wkurzona na Platformę Obywatelską i wielokrotnie miałam i mam wiele rzeczy za złe. Ale żyjemy w realnym świecie, a nie w Matriksie i w realnym świecie mamy realny wybór – powiedziała Holland.

„Mam tu jasny wybór"

Zastrzegła, że gdyby wachlarz był inny, nie wie, na kogo by oddała swój głos. – Ale dzisiaj, kiedy mam do wyboru człowieka, któremu ufam i który udowodnił całym swoim życiem i karierą polityczną, że jest człowiekiem absolutnie wiarygodnym i kogoś, o kim nie wiem niczego poza tym, że jest prawnikiem, eurodeputowanym, o którym nic nie wiadomo. Że był bardzo, może nazbyt gorliwym urzędnikiem w Kancelarii Prezydenta, gdzie załatwiał różne rzeczy, których nie powinien był załatwiać. To mam tu jasny wybór – oceniła.

– Wierzę, że jest sympatycznym patriotą i chce, aby było lepiej. Ale on sam jest tabula rasa. I jedyne co wiemy na pewno, że reprezentuje formację, w której najważniejszymi ludźmi są Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Joachim Brudziński, itd. – przekonywała reżyserka w „Po przecinku”.


Zobacz cały program

źródło:
Zobacz więcej