RAPORT

Pogarda

Biały lew stadionowy na murawie w Gdańsku. Wpływy z meczu Lechii z Wisłą pomogą dużym kotom

Lechio zauroczył kibiców w sieci
Lechio zauroczył kibiców w sieci

Najnowsze

Popularne

„Każdy klub ma swoją maskotkę, ale nie każdy ma lwa… białego lwa. Przywitajcie małego Lechio” – czytamy na profilu Lechii Gdańsk w serwisie YouTube. Władze klubu piłkarskiego dały pohasać kociakowi po murawie stadionu. Wszystko w szczytnym celu. Każda złotówka z biletu kupionego na piątkowy mecz Lechia Gdańsk–Wisła Kraków pomoże chronić zagrożone wyginięciem duże koty.

Żółty i niebieski stwór zagrzeją do walki. Rio pokazało olimpijskie maskotki

Żółty zwierzak podobny do kota, który łączy w sobie również zdolności małpy i ptaka, oraz jego niebiesko-zielony brat z puszczy amazońskiej o...

zobacz więcej

Lechio przez jeden dzień był szczególnym gościem na stadionie w Gdańsku. Wypożyczony z Czech kociak bawił się z maskotką klubu i dziećmi, które zaproszono na sesję. Jak widać na filmiku, szczególnie zafrapowała go bramkarska siatka.

„Trwają rozmowy z National Geographic, który prowadzi zakrojoną na cały świat akcję wspierania dużych kotów, w tym właśnie lwów. Chcemy w tym pomóc oddając część przychodu z biletów właśnie na pomoc lwom, które są symbolem i miasta, i klubu, a także naszych kibiców” – oznajmiła Agnieszka Weissgerber, dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i CSR w Lechii Gdańsk.

Przedstawiciele klubu przyznali, że byli pytani przez kibiców, czy Lechio wybiegnie kiedyś przy pełnych trybunach podczas meczu. Wykluczyli taką opcję, żeby nie narażać zwierzaka na niepotrzebny stres.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej