Jak być biednym? Nietypowy poradnik 14-latki z Hondurasu podbija internet

(fot. facebook.com/La Chiki 504)

Jak wyprostować włosy żelazkiem, zrobić tortillę niewielkim kosztem i znaleźć czystą wodę w Hondurasie – Paola Mejia, nastolatka z tego kraju, zdobywa sławę w mediach społecznościowych. Dziewczyna publikuje filmy o swoim życiu. Stacja BBC zatytułowała je poradnikiem „Jak być biednym?”.

Meija ma 14 lat i internetową sławę zdobyła dzięki filmom, w których tłumaczy jak w trudnych warunkach materialnych radzić sobie z codziennymi sytuacjami.

La Chiki 504 i czysta woda z basenu

Pierwszy film Mejia udostępniła w kwietniu. Jak tłumaczy, po prostu się nudziła. Na nagraniu widać jak kąpie się w publicznej łaźni i przekonuje, że woda w niej jest znacznie czystsza niż w morzu.

Jej profil na Facebooku polubiło 138 tys. osób. Występuje na nim jako La Chiki 504. Numer odwołuje się do kodu jej kraju, a „la chiki” można przetłumaczyć jako „mała”.

Filmy Paoli zainteresowały międzynarodowe media. Stacja BBC nazwała je nietypowym poradnikiem „Jak być biednym”.

Udział w telewizyjnym show, reklama telefonów

Z filmów nagrywanych przez nastolatkę można się dowiedzieć w jaki sposób tanio zrobić tortillę, korzystać z transportu publicznego, kupować używane rzeczy albo wyprostować włosy żelazkiem i poduszką. W każdym filmie Paola powtarza hasło „trzeba być pokornym”.

Oprócz filmów są również zdjęcia. Paola zyskała sławę, dzięki której wystąpiła w telewizyjnym show, reklamie sieci komórkowej i pizzeri. Przyznaje, że zarabianie na internetowej popularności nie jest wbrew jej zasadom. – Jestem bogata, bo jestem córką króla tego świata, czyli Boga, ale mam nadzieję, że kiedyś będę miała dobrą pracę i będę w stanie zapewnić swojej rodzinie lepsze życie – wyjaśnia.

źródło:
Zobacz więcej